Ви тут:
Суспільство Україна 

Молодь потрібно максимально залучати до процесу державотворення, – Володимир Бондаренко

Державний секретар Секретаріату Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко дав старт програмі особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець».

На прес-конференції, присвяченій даному заходу, він зазначив, що вже вдруге СКМУ спільно з Міністерством молоді та спорту та Українською академією лідерства підтримує проект стажування молоді в органах центральної влади.

«У цьому році ми пропонуємо навчати і практично показати, що можна зробити. Тому не боїмося, подаємося, а ми зробимо все від нас належне, щоб тиждень стажування  був максимально ефективним і ви в подальшому прийшли до нас на роботу», – звернувся Володимир Бондаренко до учасників програми «Державотворець».

За словами Держсекретаря, потрібно максимально залучити молодь до процесу державотворення, до процесу осучаснення послуг, які надають державні службовці.

«Тому що саме оце новий подих, який найбільше відповідає запиту суспільства», – зауважив він.

Керівник Української академії лідерства Роман Тичківський переконаний, що проект «Державотворець» розвінчує міф про те, що управління державою є недоступним для молодих людей. Він додав, що минулорічна програма була успішною: заявки на участь в проекті надіслали більше 600 бажаючих, з яких були відібрані більше 100. Цього року, за словами Романа Тичківського, буде розширено навчальну частину проекту.

«Ми зануримося не лише в питання того, як функціонує Кабмін, міністерства, а й дамо розуміння учасникам програми, що таке бізнес, як функціонує і  чому є важливим підприємництво, що таке громадський сектор. Тому що люди, які в майбутньому стануть лідерами держави, повинні розуміти, з яких компонентів, пазлів складається держава», – розповів він.

Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема підкреслив, що цього року також очікується велика кількість зацікавлених молодих людей.

«Для нас дуже важливо, щоб якомога більше молодих людей вірили в  цю можливість і брали на себе відповідальність», – зазначив він. Олександр Ярема також поділився цьогорічною новизною проекту: один день кожен з «державотворців» матиме можливість попрацювати з міністрами, з державними секретарями,  з керівниками громадських організацій.