Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ліцеїсти й «Жіноча громада» Полтави зібрали Великодній кошик для оборонців Сходу

До Великодня вихованці Комунального закладу “Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області” та їхні наставники приготували подарунки Героям – захисникам України. Ці дні збирають українські родини в найтіснішому колі. На останньому білому тижні перед Великоднем тим, хто в будень і свято боронить на російсько-українській війні батьківський край, передали гостинці учні 8–9 класів та вчитель технологій, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист і керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Світлана Медведєва. У їхніх серцях завжди пломенить пам’ять про полеглих за Україну на її Східних кордонах випускників Святослава Горбенка й Антона Цедіка. Створюючи власноруч Великодні обереги, діти мріяли про те, щоб якнайшвидше прийшов мир на рідну землю.

Великодні гойдалки й святкові вірування об’єднують нас, щоб очистившись світлом Воскресіння Христового, його таїни й щирої молитви, ми зродили в своїх душах вогонь добра і пожертви для своїх рідних і для наших захисників. Синьо-жовтими та різнокольоровими нитковими лялечками-нерозлийвода прикрасили ліцеїсти Великодні свічі Героям на свято. Писанки юні майстри вправно вбрали шовком. Кожне пасхальне яйце осяває дитячою сердечністю і добротою весняна квітка. Одна до одної вони сплітають святковий віночок. Весело посміхаються паперові іграшки.

Разом із дитячими подарунками передали солодощі захисникам члени обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада». Доставлять святковий вантаж на передову очолюваний настоятелем Свято-Михайлівського храму міста Полтави протоієреєм Олександром Гораєм Волонтерський центр Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України та Центр соціальної адаптації учасників і інвалідів АТО «Доброволець», де ми всі й зустрілися. Голова Полтавської філії Всеукраїнської громадської організації Українська асоціація інвалідів АТО Андрій Кошман та голова Громадського формування з охорони громадського порядку «Доброволець» Віталій Степанов згадували своїх відданих побратимів, розповідали, як з ними боронили Україну від російських агресорів, навчали юних патріотів відповідальності, старанності, непохитності.

В оселі сучасників-Героїв нам було по-домашньому затишно й водночас урочисто – поряд розмірковували й сміялися, радили й тішилися наші захисники, хто піднявся за дітей, за батьків, за земляків проти російських зайд і в боротьбі з ворогом за Батьківщину ризикував найдорожчим – життям.

Хай відлуння Великодніх дзвонів і гагілок принесуть довгоочікуваний мир, благословлять оборонців України і кожного з нас на здоров’я, на добро та щедрі справи на славу рідної землі!

Валентина Шемчук,
заслужений працівник культури України,
кавалер ордена Пресвятої Богородиці,
член Національної спілки журналістів України

Система Orphus