Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчуцьким депутатам знову пропонуватимуть прийняти рішення про введення обмеження на реалізацію алкогольних напоїв і пива в нічний час

Сьогодні в розширеному форматі відбулося засідання робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», де було обговорено проект регуляторного акту «Про заборону реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у стаціонарних спорудах (окрім закладів ресторанного господарства) та стаціонарних тимчасових спорудах на території м. Кременчука у нічний час».

Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Як зазначив перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, на сьогодні питання щодо заборони нічного продажу алкогольних напоїв є найбільш обговорюваним в суспільстві. Передумовою цьому є те, що переважна кількість правопорушень та злочинів у місті виникають на ґрунті алкогольного сп’яніння або під час розпиття алкогольних напоїв. Прийняттям такого рішення, яке не суперечить діючому законодавству, перш за все, Кременчук доведе своє бажання зменшити ризики негативних проявів у суспільстві та зробити життя у місті більш безпечним і здоровим.

Раніше у Кременчуці відповідно до рішення міської ради було встановлено обмеження на нічний продаж алкоголю в закладах торгівлі з 22.00 до 08.00 годин. Однак, за певних обставин його було відмінено. Відтоді на різні служби органу виконавчої влади та правоохоронців почали надходити звернення від жителів міста стосовно повернення до такого обмеження, бо почастішали випадки порушення тиші і громадського правопорядку в нічний час біля об’єктів торгівлі алкогольними напоями, де постійно збирається молодь та інші групи людей, які вживають алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво просто на вулиці. Мають місце факти алкогольного отруєння серед неповнолітніх. Найбільша кількість дорожньо-транспортних аварій здійснюється особами в нетверезому стані. Тож наразі кременчуцьким депутатам знову пропонуватимуть прийняти рішення про введення обмеження на реалізацію алкогольних напоїв і пива в нічний час.

У рамках обговорення керівник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики виконкому міської ради Людмила Жорняк наголосила на тому, що на даний час в більшості містах України заборонена нічна торгівля алкогольними напоями, в деяких населених пунктах ведеться обговорення запровадження подібних ініціатив, а в Луцьку така заборона була введена близько 10 років. Людмила Жорняк також підкреслила, що за статистикою МОЗ України від алкоголю щорічно помирає понад 40 тис. українців, а показники зростання алкогольної залежності серед української молоді теж є невтішними. На сьогоднішній день у Кременчуці зареєстровано 14 тис. суб’єктів малого бізнесу, серед яких лише 307 осіб ведуть реалізацію алкоголю та мають відповідну ліцензію. На пропозицію надати розрахунки щодо того, які втрати будуть понесені останніми у разі прийняття заборони на нічний продаж алкоголю. Однак, на сьогоднішній день від жодного підприємця запитувану інформацію не було отримано.

За інформацією службовців правоохоронних структур, за 4 місяці в місті зареєстровано 144 протоколи по адміністративній лінії за розпиття алкогольних напоїв у публічних місцях, майже 90% правопорушень відбувається на ґрунті вживання алкоголю в вечірні та нічні години, подібна ситуація спостерігається і з насиллям у родинах.

Отже, враховуючи вищевказане, було вирішено ще раз винести на розгляд громади та депутатів проект регуляторного акту щодо обмеження на реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних спорудах у нічний час на розгляд робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із подальшим обговоренням і затвердженням на сесії міської ради. У разі прийняття рішення по ньому обмеження діятимуть із 22.00 до 08.00 год..