Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Костянтин Надутий закликав всіх лікарів “первинки” Полтавщини ставати депутатами райрад

Сьогодні у приміщенні Полтавської обласної ради провели фахову майстерню «Бізнес-планування діяльності публічних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у власності органів місцевого самоврядування». На семінар запросили лікарів та представників місцевих рад.

На заході зосередили увагу на законодавчому регулюванні діяльності комунального некомерційного підприємства у сфері охорони здоров’я.

“Ми говоримо чесно і відверто без панегіриків та агітації. Говоримо про справи, які є, як може бути та про проблеми, які виникають. Є пакет законопроектів запровадження контрактної моделі стосунків між державою та надавачем медичних послуг. Раніше було, що держава фінансує видатки. Тепер – оплачує послуги”, – розповів начальник Управління реформ медичної допомоги Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий та закликав поширювати отриману на сьогоднішньому семінарі інформацію серед колег.

Під час семінару він розповів присутнім про практичну реалізацію законів: Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я, Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості та Про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Також Костянтин Надутий відзначив, що наразі у районних радах дуже мало представлені лікарі первинної медичної допомоги.

“Якщо райради працюватимуть виключно в лобіюваннях інтересів вторинки, то це погано. Первинці важко буде вижити без підтримки районного рівня. Я наголошую: всі лікарі первинки мають піти у райради. Райрада – місце з’ясування інтересів, балансу інтересів”, – сказав він.

Також Костянтин Надутий відзначив, що сьогодні замало законів, щоб медична реформа активно рухалася вперед. Завдання ж медиків, як вторинної так і первинної допомоги, – увійти в цю нову систему, наповнити її, – наголосив начальник Управління реформ медичної допомоги Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України.

поширити новину: