Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кому повинні належати водойми і гідроспоруди в області: засідання комісії облради

Під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У ньому взяли участь перший заступник голови обласної ради Євген Холод, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Віталій Козій, начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило, начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ігор Еренбург, начальник відділу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський, депутати обласної ради.

Про використання внутрішніх водойм та розвиток рибного господарства в Полтавській області доповідав Сергій Фролов.

«На Полтавщині більше 2 тис. водних об’єктів, з них придатні до риборозведення 1474, а мають договори оренди 571. На мою думку, треба змінювати законодавство: орендар має не тільки відповідати за сплату орендної плати, але й за результати господарської діяльності. Де реалізовується ця риба, чи сплачуються податки? Це ж наповнення місцевих бюджетів», — зазначив він.

У контексті доповіді постало питання використання гідроспоруд.

«До серпня маємо провести їх інвентаризацію. Сьогодні левова частка гідроспоруд не перебуває ні в кого на балансі. Оскільки землі поступово передають ОТГ, то й гідроспоруди мають бути на балансі місцевих громад. Минулого року, під час злив порушилося близько 80 гідроспоруд», — нагадав Сергій Фролов.

 

Комісія заслухала інформацію про сучасний стан лісового господарства в області та стан виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016–2025 роки».

«Цього року буде висаджено 148 га нового лісу — насамперед замість того, що згорів, — поінформував Юрій Рогожинський, — Для цього виділено 2,2 млн грн».

Також комісія розглянула питання про порядок передачі, утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення; про виправлення накладок земельних ділянок у Державному земельному кадастрі при їх передачі в комунальну власність; про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по комунальному підприємству Дейкалівської сільської ради «Світанок» на території Дейкалівської сільської ради Зіньківського району; по комунальному підприємству «Бірківське», по ПАТ «Білоцерківська агропромислова група» та по ТОВ «Білагро» на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району та ін.

Система Orphus