Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті, – ВООЗ

Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цього року тиждень імунізації відзначають з 24 по 30 квітня і має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації. Ця тенденція стосується багатьох країн Європи, тому цьогоріч у Європейському регіоні тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистимося разом!», повідомляють у ЦГЗ.

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 млн невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.

Глобальний план дій щодо вакцин (ГПДВ), схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в травні 2012 року, покликаний запобігти мільйони випадків смерті від захворювань до 2020 року за рахунок загального доступу до імунізації.

Попри спалах захворюваності на кір, рівень щеплення в Україні проти цієї хвороби в 2018 році зменшився на 2% в порівнянні з 2017 роком і склав 91%, що в подальшому негативно відіб’ється на колективному імунітеті населення. Оскільки для подолання спалаху за рекомендаціями ВООЗ рівень вакцинованого населення має складати не менше 95%, залишаються незахищеними передусім ті особи, у яких є медичні протипокази до щеплення КПК. 22 квітня від ускладнень кору померла 12-річна дитина, яка не була щеплена з причин протипоказів до вакцини. Тому, вакцинуючи  свою дитину, ви дбаєте не лише про свою родину, а й про тих, чиє життя та здоров’я залежить від рівня імунітету оточуючих.

За період з 2000 по 2012 рік протикорова вакцинація призвела до зниження глобальної смертності від кору на 78 %. Але цього все ще не достатньо для подолання захворювання. Крім того, календар щеплень передбачає вакцинацію і від інших потенційно смертельних хвороб таких як туберкульоз, поліомієліт, паротит, краснуха, хіб-інфекція, кашлюк, паротит, дифтерія та правець. Рівень імунізації від цих захворювань в Україні значно менший, ніж від кору, а це означає, що при поширенні інфекції в суспільстві майже половина населення має шанс заразитися.

Система Orphus