Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Голови місцевих рад у Миргороді обговорили питання управління землями громади

Близько п’ятдесяти голів місцевих громад та їхніх заступників, днями зібралися в місті Миргороді. Об’єднало учасників засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Реалізація повноважень органів місцевого самоврядування: новації в законодавстві, неврегульовані питання земельного законодавства». Платформа організована Полтавським регіональним відділенням асоціації міст України (РВ АМУ) в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ( ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.

З вітальним словом до присутніх звернувся Сергій Соломаха, миргородський міський голова, голова Полтавського РВ АМУ. Зокрема він привітав нових членів Асоціації присутніх на заході Опішнянську та Омельницьку ОТГ.

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, коротко розповіла присутнім про перебіг реформи децентралізації на Полтавщині, зазначивши, що нині в Полтавській області створено 45 ОТГ, триває робота над приєднанням довколишніх територій до міст обласного значення. Також вона детальніше зупинилася на темі регіональної платформи та ознайомила присутніх із подальшими заходами в рамках проекту ПУЛЬС.

Головним гостем заходу став народний депутат України Олег Кулініч, який є головою підкомітету з питань земельних відносин комітету Верховної Ради України. Нардеп ознайомив присутніх із законодавчими ініціативими.

– Земельні питання серед основних для органів місцевого самоврядування, зазначає Олег Кулініч. У минулому році багато законі було прийнято з нашою допомогою. Їх треба роз’яснювати, тому що вони стосуються безпосередньо органів місцевого самоврядування. До речі, в законі, що стосується консолідації земель є цілий блок питань, який стосується земель колективної власності, яких в Україні близько півтора мільйона гектарів. Ми розписали чіткий механізм переходу цих земель до комунальної власності, а це в першу чергу наповнення місцевого бюджету.

Серед питань, які розглядали на засіданні платформи актуальні питання управління землями громади: просторове планування, землеустрій, оцінка земель; перспективи розвитку земельного законодавства, майбутні зміни у правовому регулюванні реєстрації змін строку оренди землі та убезпечення власника землі від підроблених договорів оренди землі та інші.

Питання просторового планування і розширення меж міста – дуже гостре для Миргорода.

Для нас нині актуальне питання розширення меж міста, постанова про розширення меж Миргорода вже другий рік лежить у Верховній Раді і це питання народні депутати й досі не проголосували, – каже Сергій Соломаха, миргородський міський голова. – Це б дало нам можливість десь у півтора рази збільшити межі міста. Зараз частина жителів проживає, фактично за межею міста, тому через це в людей виникають різні проблеми, наприклад з оформленням землі.

Про особливості в земельному законодавстві та актуальні питання управління землями громади розповів доктор економічних наук, завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України Андрій Мартин. А член ради асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко окреслив перспективи розвитку земельного законодавства.

Після розгляду питань пов’язаних із земельною сферою, на засіданні платформи обговорили актуальні проблеми місцевого самоврядування, серед яких – утримання доріг місцевого значення, які проходять у межах населених пунктів.

Члени Полтавського РВ АМУ також актуалізували увагу на оновленні законодавчої бази для проведення майбутніх місцевих виборів та розглянули проблемні питання, які виникають в окремих громадах. Серед них – підтримали звернення міського голови міста Заводське до керівництва області про перегляд Перспективного плану формування території Полтавської області та включити в нього Заводську ОТГ.

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України

поширити новину: