Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Електронні рецепти та безкоштовні медикаменти: як на Полтавщині впроваджували програму «Доступні ліки»

Програма «Доступні ліки» — це система забезпечення всіх громадян України необхідними ліками безкоштовно або з незначною сплатою. Її впровадили у квітні 2017-го, а вже цього року створили можливість виписувати рецепти в електронній формі.

Завдяки програмі «Доступні ліки» громадяни можуть отримати необхідні медикаменти безкоштовно або з незначною сплатою. Відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, повідомляють у Полтавській ОДА.

Саме ці хвороби обрали через високий рівень смертності, значне погіршення якості життя та можливість ефективно їх лікувати на рівні первинної ланки медицини. 

До програми включили такі діючі речовини:

  1. Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон, Амлодипін, Атенолол, Верапаміл, Гідрохлортіазид, Спіронолактон, Фуросемід, Дигоксин, Еналаприл, Ізосорбіду динітрат, Карведілол, Клопідогрель, Метопролол, Нітрогліцерин, Симвастатин, Бісопролол, Лозартан. 

  1. Бронхіальна астма:

Беклометазон, Будесонід, Сальбутамол.

  1. Діабет ІІ типу:

Метформін, Гліклазид, Глібенкламід.

Головним нововведенням 2019-го є можливість виписувати електронні рецепти. Це дозволить позбутися проблеми з нерозбірливими призначеннями та «лікарським» почерком. Поки що така можливість є лише у лікарів первинної ланки.

Крім того, безкоштовні ліки за рецептом можна буде отримати в будь-якій аптеці, яка заключила договір з НСЗУ. У Полтавській області таких 47.

На сайті програми «Доступні ліки» (http://liky.gov.ua/) можна знайти спеціальну карту, на якій є перелік таких аптек.

На Полтавщині лікарі первинної ланки з 1-го квітня 2019-го встигли виписали більше 44 862 електронних рецептів.

Т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий розповідає, що зміни у медицині відчутні вже нині:

— Вперше за історію незалежної України система охорони здоров’я почала змінюватися. Вона стає ближчою та зручнішою для пацієнтів. І те, як зараз працюють електронні рецепти — ще один цьому доказ.  

Щоб отримати ліки безкоштовно, треба:

  • укласти договір з лікарем первинної ланки;
  • перевірити актуальність номеру телефону;
  • перевірити наявність смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці;
    Зміст СМС: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ»;
  • в аптеці, яка заключила договір з НСЗУ, назвати номер рецепта. Коли працівник підтвердити наявність потрібних вам ліків, назвіть код підтвердження;
  • якщо в аптеці немає потрібних ліків, зверніться в будь-яку іншу, яка заключила договір з НСЗУ.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак відзначає, що впровадження електронних рецептів в цілому успішне:

Зараз Полтавщина входить в десятку областей за кількістю виписаних рецептів, випереджаючи столицю. Це означає, що наші лікарі первинної ланки вже навчилися працювати з новою системою. Так ми покінчимо з ситуаціями, коли пацієнт купував помилкові препарати через незрозумілий почерк.

поширити новину: