Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Екранізація роману Жадана отримала 5 нагород премії “Золота Дзига”

Екранізація роману Сергія Жадана «Ворошиловград», яка має назву «Дике поле», отримала перемогу у 5-ти категоріях премії «Золота Дзиґа». Про це повідомляє ВВС Україна.

Команда фільму «Дике поле» отримала нагороди у номінаціях: «Найкраща чоловіча роль» (Олег Москаленко), «Найкраща чоловіча роль другого плану» (Володимир Ямненко), «Найкраща операторська робота» (Сергій Михальчук), «Найкраща робота художника-постановника» (Владлен Одуденко) та «Найкращий звук» (Сергій Степанський, який також працював і над фільмом «DZIDZIO Перший раз»).

Також екранізація роману Сергія Жадана, поряд з «Брамою» режисера Володимира Тихого, стала одним із фільмів, які отримали найбільше номінацій – 12.

Загалом премію цього року вручали у 20 номінаціях. Найкращим фільмом стала стрічка «Донбас». Цей фільм зібрав три «Дзиґи» – Сергій Лозниця також отримав приз за найкращу режисерську роботу та сценарій. А «Золоту Дзиґу» за найкращу жіночу роль отримала Ірма Вітовська за фільм «Брама».

Під час промов на церемонії нагородження закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова, який вже п’ять років перебуває у російській в’язниці, і говорили про політику.

Нагадаємо, що найкращим фільмом 2018 року стала стрічка «Кіборги», а у 2017-му році – «Гніздо горлиці».