Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Думки про каву можуть бадьорити людину, – з’ясували вчені

Кава – це хороший спосіб змусити свій організм підбадьоритися. Кофеїн в складі популярного напою заряджає нас бадьорістю і активністю. Але, якщо нагадати людині про каву? Чи піде відбудеться психологічна реакція мозку і чи буде він збуджений таким спогадом? Вчені з’ясували, що так, повідомляє zdorovia.com.ua

Фахівці Університету Торонто і Школи менеджменту Ротмана в Онтаріо провели експерименти, в рамках яких визначили рівень впливу на мозок предметів, що нагадують каву. Дослідники перевірили, як учасники експерименту реагували на сигнали, пов’язані з кавою і чаєм. Виявилося, що люди, мозок яких обробляв “кавові” сигнали, під час тестів демонстрували точне мислення. Їм також здавалося, що час ішов швидше.

Цікаво, що участь в експерименті брали люди східних і західних культур. Представники Сходу демонстрували менш сильну реакцію на що нагадують про каву предмети, ніж представники Заходу. Вчені пов’язують це з тим, що на Сході кава не так широко поширений, тому мозок не так активно відгукується на нього.

За результатами дослідження вчені прийшли до висновку, що спогад про кава бадьорить людський мозок, незважаючи на відсутність прямого впливу кофеїну. Звичайно, ефект від спогадів буде не такий, як від справжньої кави, але факт в тому, що він таки є.

Вчені мають намір продовжити свої дослідження, щоб зрозуміти, як наш мозок реагує на інші продукти харчування.

поширити новину: