Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Другий тур виборів на Полтавщині пройшов відкрито, прозоро і без суттєвих порушень виборчого законодавства, — поліція (ОНОВЛЕНО)

Протягом “дня виборів”, від початку роботи виборчих дільниць, до поліції надійшло 57 повідомлень про ймовірні порушення. На даний час вже розглянуто 30 звернень. За підсумками перевірок складено 2 адміністративні протоколи, в інших повідомленнях поліція не виявила ознак правопорушень. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

За інформацією начальника поліції Полтавщини Андрія Замахіна, правопорушення були задокументовані у Лубнах та в Кременчуці. Так, у Лубнах складено протокол відносно члена виборчої комісії за перебування у приміщенні в нетверезому стані (ст. 179 КУпАП). А в Кременчуці – відносно спостерігача, на бейджику якого виявили приховану агітацію за одного з кандидатів у Президенти.

За даними Ситуаційного центру поліції Полтавщини, серед найбільш поширених випадків, які були зареєстровані на виборчих дільниць протягом 21 квітня, були наступні:

15 – відсутність, присутність або некоректне внесення даних у списки виборців;

16 – агітація (біл-борди, усна агітація);

6 – неприбуття комісії ДВК зі скринькою для голосування вдома;

1 – члени ДВК не роз’яснили як проголосувати вдома;

1 – фото фіксація бюлетенів (порушення попереджено на місці)

1 – не надходження запрошення на вибори;

1 – спроба проголосувати без паспорта, за іншим документом (на місці роз’яснено норми чинного законодавства, які визначають перелік документів для здійснення волевиявлення);

2 – скарга на неправомірні дії членів ДВК

1 – відсутність на ДВК спостерігачів

2 – конфлікт на ДВК

2 – недостовірна інформація про кандидата в президенти на стенді ДВК

9 – інші інформації

Очільник поліції області наголосив, що в цілому II тур виборів на Полтавщині (у порівнянні з першим етапом) минув без суттєвих порушень – не зареєстровано жодного кримінального правопорушення, пов’язаного з виборчим процесом. А переважна більшість ситуацій, на які реагувала поліція, були урегульовані на місці і не потребували правових заходів впливу.

“Після закриття виборчих дільниць і до завершення інших етапів виборчого процесу поліція продовжує працювати у посиленому режимі”, – йдеться у повідомленні.