Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

До поліції Полтавщини надійшло 375 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства, — Андрій Замахін (ФОТО)

До правоохоронців Полтавщини за період виборчої компанії надійшло 375 повідомлень та заяв про можливі порушення виборчого законодавства. Про це повідомив на прес-конференції очільник поліції області Андрій Замахін.

На заході також були присутні: начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб, начальник Управління державної міграційної служби в Полтавській області Сергій Шостак та координатора ГМ “Опора” Костянтин Донченко.

Як повідомив головний поліцейський Полтавщини, під час виборів публічну безпеку забезпечували понад 4 тис. 700 працівників правоохоронних органів. Цілодобово охороняли ОВК і ДВК близько 2-х тисяч поліцейських. Також на випадок реагування на позаштатні ситуації були створені посилені слідчо-оперативні групи та групи швидкого реагування.

“Безпосередньо в день виборів 31 березня, від початку відкриття ДВК, до поліції надійшло 115 повідомлень щодо ймовірних порушень виборчого законодавства. Правоохоронці розпочали 3 кримінальних провадження за ознаками ч. 1. ст. 158–1 ККУ (викрадення чи приховування виборчого бюлетеня). Склали 4 адмінпротоколи: два — за ст. 212–10 КУпАП (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації на дільницях); два — за ст. 212–20 КУпАП (порушення порядку опублікування документів, пов’язаних із підготовкою і проведенням виборів)”, — повідомив Андрій Замахін.

Після закриття ДВК правоохоронці зареєстрували 9 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Щодо одного факту відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 (Погроза або насильство відносно працівника правоохоронного органу) ККУ. Щодо інших фактів, про які в день голосування повідомляли громадяни і спостерігачі, рішення ще не прийняті, тривають перевірки.

Загалом, за період першого туру виборів Президента України на Полтавщині про порушення виборчого законодавства відкрили 8 кримінальних проваджень та склали 41 адмінпротокол.

Як повідомив начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб, у день голосування на виборчих дільницях області також чергувало 1 тис. 237 співробітників ДСНС. З головами ДВК вони провели інструктажі на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

За інформацією начальника Управління державної міграційної служби в Полтавській області Сергія Шостака, за два дні перед голосуванням громадянам видали близько 1 тис. паспортів. Також були перевірені особисті дані людей, у випадку необхідності – внесені відповідні зміни, що дало змогу виборцям проголосувати.