Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати Полтавської облради розглянули питання екології та раціонального природокористування

17 квітня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Сергій Жук, Микола Первак, Василь Хоменко, Олександр Сірик, Олександр Ківшик, В’ячеслав Мінязєв, Василь Красюк, Іван Близнюк, Валерій Калюжний, Тетяна Микуця, Віктор Мартиненко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники громадськості, журналісти.

Депутати розглянули та обговорили питання щодо організації збирання і видалення побутових відходів, створення полігонів для їх захоронення, роздільне збирання корисних компонентів цих відходів на території області та вжиття власниками та користувачами місць видалення відходів заходів щодо обмеження та запобігання негативному впливу відходів, а саме щодо недопущення захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, повідомили у Полтавській облраді.

Про стан виконання комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки прозвітував директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Максим Брикульський. Так, роздрібний збір твердих побутових відходів у Полтавській області впроваджується шляхом встановлення контейнерів для окремих видів ресурсоцінних компонентів ТПВ. Окремо збираються такі компоненти, як папір, пластик, скло та залишкове сміття. За його словами, на сьогодні сміттєпереробні підприємства на території Полтавської області відсутні, тому відсортовані ресурсоцінні компоненти передаються на спеціалізовані підприємства по прийняттю вторинної сировини.

У ході засідання комісія ознайомилась з виконанням положень Водного і Земельного кодексів України щодо передачі у користування на умовах оренди водних об’єктів та земель водного фонду, станом надходження коштів до обласного, районних і місцевих бюджетів від оренди водних об’єктів і земель водного фонду; внесенням змін до Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області; наданням ряду мисливських організацій у користування мисливських угідь на території області; іншими питаннями.

З врахуванням пропозицій та зауважень, депутати підтримали проект рішення «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році».

Також було розглянуто звернення Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради.

поширити новину: