Ви тут:
Суспільство 

Cьогодні у Полтаві виступить відомий український ансамбль

Виступ Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

Концерт розпочнеться о 19.00.

Місце проведення — Палац дозвілля “Листопад”.

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України і́мені Павла Вірського — національний художній професіональний колектив України, що базується в Києві.

Основу репертуару ансамблю становлять старовинні й сучасні танці різних регіонів України. Показовою рисою ансамблю є широке відображення сучасної тематики і творче використання спадщини народного танцю.

Основною метою діяльності Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського є збирання, вивчення та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних мініатюр і великих полотен із минулого та сучасного життя українців. Початкові джерела створення ансамблю відносяться до червня 1937 року. Відомі балетмейстери Павло Вірський та Микола Болотов вперше в Україні об ‘ єднали навколо себе хореографічний колектив народного танцю, який у 1940 році був реорганізований в ансамбль пісні і танцю України.

У жовтні 1951 року, після Декади українського мистецтва і літератури у Москві, він був знову реорганізований у Державний ансамбль танцю України. Організатором і беззмінним керівником ансамблю з 1955 по 1975 роки був народний артист СРСР, Лауреат Державної премії СРСР, Лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка — Павло Вірський. Спираючись на народні національні традиції П.Вірський створив більше п ‘ яти концертних програм, до яких увійшли яскраві хореографічні композиції «Ми з України», «Ляльки», «Моряки», «Гопак», «Сестри», «Чумацькі радощі», «Ой, під вишнею», «Повзунець», «Подоляночка», «Про що верба плаче», «Запорожці», «Ми пам’ятаємо!» та інші.

З 1980 року ансамбль очолив народний артист України, Лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка — Мирослав Вантух.

Система Orphus