Ви тут:
Р Суспільство 

Біохімічний аналіз крові – норма і розшифровка

Біохімічний аналіз крові – це комплексне лабораторне дослідження, яке призначається з метою оцінки стану внутрішніх органів і систем і виявлення потреби організму в мікроелементах, для контролю стану здоров’я та ранньої діагностики захворювань, а також при розвитку соматичних або інфекційних захворюваннях, в процесі хвороби і на етапі клінічного одужання, для уточнення діагнозу, якщо загальний аналіз крові виявився недостатньо інформативним.

Також біохімічний аналіз крові виконується в процесі лікування для підтвердження ефективності призначеної терапії.

Біохімія крові дозволяє провести діагностику захворювань:

  • печінки, жовчного міхура і жовчовивідних проток;
  • нирок;
  • ендокринної системи;
  • серця і судин;
  • опорно-рухової системи;
  • підшлункової залози;
  • кровотворної системи.

Біохімія крові також призначається при анемії, інфекціях і запаленнях, визначенні алергенів, порушення згортання крові.

Отримати важливі результати дослідження легко, якщо пройти біохімічний аналіз крові у медичній лабораторії ДІЛА. Результати аналізу відправляються на електронну пошту пацієнта, також їх можна забрати особисто у відділенні лабораторії. Співробітники лабораторії гарантують 100% точність, швидкість обробки аналізу, конфіденційність, а також незмінно комфортні і безпечні умови взяття крові в будь-якому з діагностичних центрів.

Дані дослідження вимагають інтерпретації лікарем для подальшої постановки діагнозу. Знання норми основних показників біохімії крові корисно для загального ознайомлення.

Основні показники норми біохімічного аналізу крові

Білки

Білки – норма для дорослих від 60 до 85 г/л, для дітей норма визначається концентрацією від 45 до 75 г/л. Підвищення загального білка є маркером інфекційних захворювань, сильного зневоднення, ревматичних уражень. Зниження білка спостерігається при хворобах печінки, нирок, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту, пухлинах, а також голодуванні і безбілкових дієтах.

Ліпіди

Ліпіди – концентрація в нормі від 4,5 до 7 г/л. Перевищення норми свідчить про порушення жирового обміну, можливий розвиток діабету, ураження печінки, підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Холестерин

Холестерин – норма не вище 6 ммоль/л. Підвищення показника може свідчити про хвороби печінки, щитовидної залози, атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку захворювань судин серця і головного мозку. Також збільшення холестерину нерідко спостерігається при вагітності. Знижений холестерин говорить про порушеному балансі в розщепленні жирів, гіпертиреозі.

Глюкоза

Глюкоза – норма не повинна перевищувати 5,5 ммоль/л. Підвищення показника вказує на порушення вуглеводного обміну, розвиток цукрового діабету, феохромоцитому. Також може бути маркером гормональних порушень, хвороби підшлункової залози, печінки і нирок. Важливо пам’ятати, що підвищення концентрації глюкози може бути спровоковано інтенсивним фізичним навантаженням. Зниження глюкози спостерігається при недостатньому харчуванні, передозуванні інсуліном, хворобах підшлункової залози, пухлинах.

Точно розшифрувати показники біохімії і визначити діагноз може виключно фахівець, який видавав напрям на дане дослідження.

Система Orphus