Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

6 квітня на Полтавщині стартує Тиждень громадського здоров’я

З 6 квітня на Полтавщині стартує тиждень громадського здоров’я. Приурочили його до Всесвітнього  дня здоров’я, який відзначається щорічно 7-го квітня.

Впродовж 7 днів у регіоні проведуть заходи, які допомагатимуть дітям, молоді та дорослим турбуватися про стан свого організму.

Як зазначила в.о. головного лікаря Полтавського обласного центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва, нині здоровий спосіб життя стає трендом, адже усі хочуть жити довго та не хворіти.

«У зоні особливої уваги медицини – людина, пацієнт, якому надається комплекс необхідних послуг. Насамперед у регіоні проведемо соціологічне дослідження, щоб виявити від пацієнтів до медиків, як вони розуміють поняття громадське здоров’я та чинники, що впливають на його стан.   Зокрема, дізнаємося думку, наприклад, керівників ОТГ, як вони налаштовані вкладати кошти на своїй території у вакцинацію, профілактику тощо. І потім отримані результати оприлюднимо загалу», – сказала Ніна Дурдикулиєва.

Також вона розповіла, що  в області започаткували соціальний проект «Амбасадори здоров’я».   

«Ініціативна група визначила авторитетних полтавців із різних галузей – освітян, спортсменів, медиків, які власним прикладом  готові мотивувати інших до здорового способу життя. У планах виготовити проморолик та календар із цими людьми», – зазначила Ніна Іванівна.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з неурядовою організацією «Громадське здоров’я» та  Департаментом освіти і науки облдержадміністрації планує провести кілька квестів  не тільки в Полтаві, а й у районах.

«Залучатимемо до квестів дітей. Для них влаштуємо віртуальну поїздку з різними зупинками. Наприклад, одна буде присвячена «тарілці здорового харчування».  На цій локації, діти відповідатимуть на короткі питання та набиратимуть таку тарілку. Адже малеча полюбляє чіпси, колу, сухарики, шнеки, а в такий спосіб ми їх залучатимемо до здорового харчування.  Інша локація буде присвячена шкідливості тютюнопаління в підлітковому віці», – розповіла Ніна Іванівна.

Триватиме тиждень громадського здоров’я до 13 квітня.

поширити новину: