Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський історик прочитав для молоді лекцію про Петлюру

У полтавській міській бібліотеці-філіалі №5 відбулася зустріч користувачів бібліотеки та молоді, що навчається в ДНЗ “Полтавський центр профтехосвіти”, з головою Полтавського міського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Тарасом Пустовітом.

Це перший захід з серії заходів, які заплановано провести в цій бібліотеці до 140-річчя від дня народження видатного полтавця Симона Петлюри.

 

Тарас Пустовіт – заслужений працівник культури України, член правління Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, лауреат премій Української бібліотеки імені Симона Петлюри в Парижі, Всеукраїнської премії у галузі архівознавства, археографії і документознавства імені Василя Веретеннікова, Полтавської міської премії імені Самійла Величка, Полтавської обласної премії імені Івана Котляревського. 

Він розповів, як зацікавився вивченням історичних фактів, пов’язаних з життям і діяльністю українського державного, військового та політичного діяча, публіциста, літературного і театрального критика, організатора українських Збройних Сил, члена Генерального секретаріату Української Центральної Ради (на посаді Генерального секретаря з військових справ), Головного отамана військ Української Народної Республіки, голови Директорії УНР, активного борця за незалежність України у ХХ сторіччі, дядька по матері патріарха Мстислава (Скрипника) Симона Петлюри.

Тарас Пустовіт, котрий вважається одним з найкращих знавців Петлюріани в Україні, повідомив учасникам зустрічі в бібліотеці багато подробиць про Симона Петлюру, розвіяв міфи радянської ідеології, які створювалися більшовиками навколо цієї особистості з метою дискредитації імені великого отамана українців. Як працівник архіву, Тарас Павлович приніс у бібліотеку деякі історичні документи і фотографії, що проілюстрували його розповідь.

Наталя Сніжко

Фото автора

Система Orphus