Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

4 школи на Полтавщині потрапили у сотню кращих навчальних закладів України у проекті Zero Waste School

Zero Waste School – триденний тренінг для учнів та вчителів, покликаний запровадити культуру сортування відходів в своїх школах та громадах. Восени випускники програми влаштовують Zero Waste Day у своїх громадах. 

Проект створений Klitschko Foundation

Програма складається з кількох етапів:

  1. Під час тренінгу Active Citizens команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій.
  2. Пройдуть практичний семінар із управління проектами, складуть план реалізації власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі стейкхолдерами та ЗМІ.
  3. Дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад.
  4. Познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху. Також на них чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.

Після повернення з першої частини проекту “Zero Waste School” учасники проведуть дводенний тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх правильному сортуванню сміття.

Восени учасники організують громадський проект Zero Waste Day, до якого залучать всіх мешканців свого населеного пункту. Перший день буде присвячений обміну ідеями з еко-активістами, спікерами з різних сфер задля сталого розвитку громади. На другий день громада об’єднається заради однієї мети – зробити своє місто чи село чистим. Опісля проведуть зважування вторинної сировини, щоб всі жителі побачили силу зміни, яку вони можуть зробити, одного разу приєднавшись до ініціативи.

Взяти участь у проекті може школа або навчальний заклад, де навчається мінімум 200 учнів. 7 березня оголосили 100 шкіл-переможниць, які візьмуть участь у проекті. Серед них і 4 школи з Полтавщини:

Кременчуцький навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-позашкільний навчальний заклад” № 2;

Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Лубенської міської ради Полтавської області;

Михайлівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Михайлівської сільської ради;

Піщанська гімназія Піщанської сільської ради.

Протягом травня – червня у школах проведуть освітні тренінги, спрямовані на сортування сміття для навчальних закладів. А з 1 по 27 вересня – всі школи-учасниці проекту організують Zero Waste Day у своїй громаді.

 

поширити новину: