Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

30 років тому народився Герой російсько-української війни Дмитро Коряк

Сьогодні,  25 квітня, виповнюється 30 років від дня народження Героя російсько-української війни Дмитра Коряка. 

Дмитро народився 25 квітня 1989 року в м. Миргород Полтавської області. Із 1996- 2006 рр. навчався у Миргородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5.

2011 року Дмитро закінчив електромеханічний факультет Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за спеціальністю “технологія машинобудування”. По тому працював на будівництві.

З початком Революції гідності полишив попереднє життя і цілковито поринув у боротьбу. Він курсував між київським і полтавським майданами, постійно допомагаючи там, де більше потрібен. Був заступником очільника Полтавської свободівської Сотні у Палаці Свободи.

У березні 2014 очолив полтавську самооборону. Дмитро прагнув очистити правоохоронну систему та організовував різні акції, котрі мали люстраційний характер. Але серце кликало на схід України, на фронт, до побратимів, до своєї долі. Із серпня 2014 року увійшов до лав добровольців полку спеціального призначення “Азов”. Загинув 11 лютого 2015 року під час операції з визволення селища Саханка поблизу Маріуполя, від ворожої міни. Самотніми залишилися батьки Тамара Олексіївна та Володимир Федорович. 

14 лютого 2015 року був похований як Герой України на Алеї Героїв полтавського центрального міського кладовища.

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). та почесним знаком “Маріуполь. Відстояли – Перемогли”. Рішенням Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).15 липня 2015 року відкрито пам’ятну дошку на фасаді ПНТУ. Також на честь Героя було перейменовано одну з вулиць Карлівки. Рішенням Миргородської міської ради “За мужність і героїзм, незламність духу при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України присвоєно звання “Почесний громадянин міста Миргорода” (посмертно)”. Крім того, Миргородській спеціалізованій школі I-III ступенів № 5 присвоєно ім’я Дмитра Коряка.

 

У Полтаві іменем Дмитра Коряка названо калишню вулицю Червоноармійську.