Ви тут:
Суспільство Україна 

18 квітня – Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Міжнародний день пам’яток та історичних місць встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам`ятників і визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО. Свято відзначається в світі з 1984 року.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

65 роки тому Україна стала членом ЮНЕСКО. Всесвітній список спадщини ЮНЕСКО – це зібрання найцінніших природніх та архітектурних місць планети. Українська історико-культурна спадщина величезна, і формувалась вона протягом багатьох століть дякуючи різним народам. На території України збереглися сліди декількох культурно-історичних епох.

У спику об’єкітв, що увійшли до Світової спадщини ЮНЕСКО – букові праліси Карпат (2017), Херсонес Таврійський, Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра, ансамбль історичного центру Львова, Геодезична дуга Струве, Резиденція Буковинських митрополитів, дерев’яні церкви Карпатського регіону.