Ви тут:
Суспільство Україна 

Єврокомісія схвалила синхронізацію української енергосистеми з європейською, – Порошенко

Європейська комісія схвалила синхронізацію українського енергетичного ринку з європейським

Про це заявив президент Петро Порошенко журналістам у Брюсселі в середу ввечері, пише Еспресо. TV.

“Хочу подякувати Єврокомісії за затверджений учора додаток №27 до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що дозволяє синхронізувати енергетичні ринки … Це інтеграція України в секторальний енергетичний сектор ЄС, який починається з різних проектів – від недопущення” Північного потоку -2″ і до будівництва енергомоста”, – сказав він.

Як повідомлялося, Кабмін у кінці 2018 року схвалив план заходів щодо синхронізації об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).

Для цього планується забезпечити: готовність ТЕС до роботи в ENTSO-E, організацію каналів зв’язку для технологічного управління ОЕС, будівництво повітряних ліній та підстанцій, сертифікацію оператора системи передачі (НЕК “Укренерго”), перехід на ізольовану роботу з енергосистемами країн, що не входять у ENTSO-E (РФ, Білорусь), залучення міжнародної технічної допомоги.

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) створена у 2009 році. Вона об’єднала 6 існуючих на той час галузевих асоціацій: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA. У ці асоціації входить 41 системний оператор із 34 країн.

Перейти до вмісту