Ви тут:
Суспільство Україна 

ЄБРР запускає кредитну програму для малого і середнього бізнесу в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз в межах спільної ініціативи запускають в Україні кредитну лінію EU4Business-ЄБРР, призначену для фінансування проектів малих і середніх підприємств (МСП).

Як сказано в повідомленні банку, ця кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні і мають до 250 працівників.

Позичальники можуть отримати довгострокові кредити до трьох млн євро в гривневому еквіваленті, що захистить позичальників від валютних ризиків.

В ЄБРР повідомили, що кредитні кошти надаватимуться через Державний експортно-імпортний банк України ( “Укрексімбанк”), якому виділено на цю програму € 22 млн євро і ТОВ “ОТП Лізинг”, (€ 10 млн). Додаткові ресурси Євросоюзу, а це близько € 28 млн очікуються найближчим часом і будуть доступні для інших місцевих фінансових установ, які приєднаються до кредитної лінії.

“Компаніям-учасникам також буде надана підтримка в приведення їхніх виробництв у відповідність до вимог директив ЄС, що дозволить їм конкурувати на ринку ЄС”, – додають у банку.

Крім цього, для проектів в межах кредитної лінії EU4Business-ЄБРР, які відповідатимуть певним вимогам, буде можливість отримати стимулюючі гранти.

Українські МСП, які готові впровадити у себе певні технології, досягти повної відповідності санітарним і фітосанітарним вимогам, вимогам в галузі харчової безпеки, зможуть отримати стимулюючий грант на покриття до 15% вартості проектів.

“ЄС намагається, щоб такі кредитні лінії були корисними для українських малих і середніх підприємств, а також сприяли економічному зростанню в Україні та зміцненню економічних зв’язків між нею та ЄС. У 2018 року обсяг експорту українських товарів до ЄС зріс на 15%, а імпорт товарів з ЄС зріс на 11,5%. Ми вважаємо, що кредитні лінії сприяють збереженню цих позитивних тенденцій”, – повідомив глава делегації ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Перейти до вмісту