Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як громадянам перевірити себе у списках виборців. Практичні поради фахівців системи безоплатної правової допомоги

Демократичність Української держави і суспільства виявляється насамперед у народовладді. У ст. 5 Конституції України зазначається, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Стаття 69 Конституції України визначає, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Про те, як перевірити себе у списках виборців інформують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Списки виборців для голосування виборців за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців. Проте, громадянам варто приділити увагу перевірці своїх даних у Державному реєстрі виборців у випадку, якщо вони нещодавно:

  • змінювали прізвище, ім’я чи по батькові,

  • змінювали зареєстроване місце проживання,

  • досягли повноліття та голосуватимете вперше.

З метою перевірки включення чи не включення себе у списках виборців громадянам необхідно зайти на сайт Державного реєстру виборців, де знаходиться онлайн – ресурс «Особистий кабінет виборця», де в розділі «Перевірка включення» можна перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців. При цьому слід зазначити прізвище, ім’я, по батькові, дату народження та електронну пошту, куди прийде код підтвердження та ввівши який громадяни отримають відповідну інформацію про своє включення із зазначення місця розташування виборчої дільниці. У розділі «Пошук дільниці» громадяни можуть здійснити пошук виборчої дільниці за адресою або на мапі, а в розділі «Мої вибори» побачити усі виборчі кампанії, у яких можуть взяти участь.

До 25 березня також можна уточнити наявність власного прізвища та правильність його написання у списку виборців на своїй виборчій дільниці. До цього дня кожному громадянину має надійти іменне запрошення взяти участь у виборах.

Якщо виборець виявив, що не включений у списки, або внесено не вірні дані він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання і внести відповідні зміни. Для цього йому необхідно подати заяву встановленого зразка та копії документів, що підтверджують зазначені в ній відомості.

До вечора 29 березня важкохворі виборці з обмеженою можливістю пересування мають право звернутись до дільничної виборчої комісії та отримати право проголосувати за місцем перебування (у лікарні чи вдома).

Пам’ятайте, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться!

Інформуємо також про те, що з метою забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян України 30 та 31 березня 2019 року (два дні) у черговому режимі – з 09:00 до 17:00 працюватимуть місцеві центри з надання БВПД.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська 17, тел. (05361) 61-120.

Якщо ж у Вас виникають проблемні питання, у тому числі й стосовно порушення Ваших виборчих прав, звертайтесь до фахівців найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги на Полтавщині, або зателефонуйте за єдиним номером контакт-центру безоплатної правової допомоги 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Перейти до вмісту