Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виборчі маніпуляції: невідомі використовують назву аналітичного центру в політичних цілях, – Інститут аналітики і адвокації

В Полтаві невідомі особи проводять соціологічні опитування та телефонні інтерв’ю, використовуючи ім’я аналітичного центру “Інститут аналітики і адвокації”. Про це повідомляє прес-служба ІАА.

“Хоча ІАА вже зробили офіційну заяву про те, що жодного відношення до організації цих опитувань не мають. Повідомляємо — жодних політичних досліджень перед виборами Президента України 2019 ми не проводимо. Безперечно приємно, що ім’я ІАА викликає довіру у респондентів. Але жодних опитувань, анкетувань, інтерв’ювань щодо виборів команда ІАА не проводить. Тому будьте пильні та перевіряйте інформацію. З цього приводу ми вже звернулись до правоохоронних органів”, – повідомив  виконавчий директор аналітичного центру Юрій Ромашко.

Про факти анкетувань аналітичному центру повідомляли громадяни та користувачі соціальних мереж протягом останніх 4 днів. Ця інформація перевірялася та готувалися заяви до правоохоронних органів. А сьогодні почали надходити повідомлення про використання імені ІАА у телефонних опитуваннях.

“Аналітичний центр не має ніякого відношення до цього і закликає повідомляти про подібні факти для долучення їх до заяв.

Як відрізнити професійного дослідника із нашого аналітичного центру — обов’язкова наявність:

– посвідчення з фото;

– планшета на базі Android — використовуємо виключно електронні інструменти для опитувань та власну систему обробки даних;

– пояснюємо цілі опитування;

– не збираємо персональні дані;

– публікуємо результати на офіційному сайті – https://iaa.org.ua/“, – йдеться у повідомленні.

За попередньою інформацією, телефон, який використовують під час опитування, належить компанії “К. А. Фактор” і вже внесений в базу неблагонадійних номерів, із яких постійно телефонують колектори.

“Про факти опитування можете повідомляти на офіційну сторінку в соцмережі (https://www.facebook.com/iaaukraine.org) або за тел. 094 963 2485. Не дайте себе обдурити чи маніпулювати вашим вибором”, – повідомили у ІАА.