Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Все що необхідно знати про гемофільну інфекцію

Гемофільна інфекція типу В викликається бактерією та небезпечна, перш за все, для дітей до 5 років, а особливо до 2-х років. Імунна система дітей цього віку не розпізнає гемофільну палочку і, відповідно, не бореться з цією інфекцією.

Як наслідок, Хіб- інфекція може спричинити запалення мозкових оболонок (менінгіт), запалення легень (пневмонія), вух (отит). 1 з 20 дітей, хворих на менінгіт, викликаний Хіб-інфекцією, гине, – зазначають педіари Полтавщини.

Вакцина Хіб нежива, кон’югована, суха.

Вакцина проти гемофільної інфекції придумана хитро: антигени гемофільної палички приєднують до невеликої кількості правцевого анатоксину, який дуже добре розпізнається імунною системою малюка. Отже після введення такої вакцини у дитини формується імунітет на відміну від природнього захворювання.

Хіб вакцина буває однокомпонентною: вакцина проти гемофільної інфекції виробництва Серум Інститут Індії, Хіберикс (GSK, Бельгія) та в складі багатокомпонентних вакцин: Гексаксим (Санофі, Франція), Інфанрикс гекса (GSK, Бельгія), Пентаксим (Санофі, Франція).

Вакцина проти гемофільної інфекції виробництва Серум Інститут Індії має на флаконі термоіндикатор (квадрат вписаний в коло, квадрат має бути світлішим за коло).

Вакцинація проводиться в 2,4 місяці та 12 місяців.

Щеплення з порушенням календаря: якщо 2га доза Хіб припадає на вік 12 міс, то можна більше не робити.

Якщо дитина не отримала щеплення проти Хіб -інфекції до 1 року, то до 5 років достатньо ввести 1 дозу вакцини.

Якщо дитина щеплюється багатокомпонентними вакцинами, то можливе 4-х кратне щеплення.

Хіб вакцину можна вводити в одному шприці з АКДП одного виробника. В наших амбулаторіях обидві вакцини виробництва Серум Інститут Індії. При цьому вакцина АКДП виступає в ролі розчинника для вакцини Хіб.

Вводиться внутрішньом’язево: дітям до 1-го року в передньо-латеральну ділянку стегна, старшим -в дельтоподібний м’яз плеча.

Кут введення голки 90 градусів.

Вакцину Хіб можна поєднувати зі всіма вакцинами, окрім БЦЖ (згідно нашого законодавства) з будь-яким інтервалом.

Побічні реакції: підвищення температури, почервоніння, ущільнення в місці ін’єкції

Протипоказання: гостре захворювання, анафілактична реакція на попереднє введення вакцини Хіб

Перейти до вмісту