Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

Важливо зберегти курс національної ідентичності, утвердити та продовжити його, – Олег Пустовгар

Національна ідентичність – це окремішність, те, що дає відсіч будь-якому агресору. Переважна більшість війн на планеті Земля полягає не у бомбардуванні території, а в бомбардуванні свідомості і мозку. Українці неодноразово піддавалися саме такому агресивному бомбардуванню. А вже потім зайшли танки та російські окупанти.

Про національну ідентичність як ідеологічну зброю проти російських агресорів та важливість продовження обраного державою курсу сказав перший заступник голови обласного об’єднання ВУТ «Просвіта», голова обласного громадського руху «За Україну!», помічник-консультант депутата ВР Олега Медуниці Олег Пустовгар. Цій темі присвятили прес-конференцію. На ній говорили про здобутки України протягом останніх 5 років у сфері національної ідентичності.

“Не зайвим буде нагадати, що окупованими виявилися ті території, національна ідентичність на яких не була фактором державної політики. Ми сьогодні не робимо закликів, а просто хочемо донести факти про успіхи країни. Про успіхи Уряду, Верховної ради та Президента Петра Порошенка. Зараз, коли йде передвиборча агітація, ми спостерігаємо, на жаль, знецінення, а то навіть і висміювання цих успіхів”, – зауважив Олег Пустовгар.

Сьогодні, переконаний він, організаціям, які завжди займалися просвітницькою діяльністю, особливо важливо донести це до людей. Серед здобутків крайніх п’яти років, які пройшло українське суспільство, виокремили:
– утвердження української мови, як державної;
– заборона фільмів держави-агресора та розвиток українського кінематографу;
– заборона гастролей проросійських виконавців;
– кібербезпека: заборона російських соцмереж;
– Томос.

“Помісна українська церква – це не лише фактор віри, це, у першу чергу, безпекове питання. Прийнявши Томос, по-суті, речі назвали своїми іменами”, – зауважив Олег Пустовгар.

У свою чергу настоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ Полтави Олександр Дедюхін, що українська незалежна церква існувала і раніше, наразі ж ми отримали про це офіційний документ.

“Насправді, у першу чергу, відбулося визнання українцями самих себе. Томос для держави – це, як паспорт для громадянина. Даний документ використовується для зовнішнього засвідчення. Це визнання церкви в Україні на Всеправославному рівні. Ми дякуємо українському народу і Президенту, який узяв на себе місію отримання Томосу”, – сказав Олександр Дедюхін.

Історичну важливість та позитивний хід розвитку нашої історії за останні п’ять років відзначив і кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії і соціально-політичних дисциплін ПолтНТУ Андрій Янко.

“З часу Президента Петра Порошенка історична політика в Українській державі значно змінилася. Вона стала відповідати запитам суспільства. Я говорю про декомунізацію, на яку був запит ще з 90-х років ХХ століття. І лише зараз нарешті замість концепту “Велика вітчизняна війна” запанував концепт “Друга світова війна”; замість дати “23 лютого” у нас нове свято 14 жовтня – День захисника України. Треба нагадати і про пакет “меморіальних” законів, підписаних Петром Порошенком. Як наслідок – демонтаж 1,5 тис. пам’ятників Леніну та перейменування 987 населених пунктів”, – сказав Андрій Янко. Для Полтави, зауважив він, найбільш знаковим стало відкриття пам’ятника гетьману Івану Мазепі.

Підсумовуючи прес-конференцію, Олег Пустовгар наголосив, що наразі українцям важливо зберегти обраний курс розвитку на Євроінтеграцію. А єдиним гарантом серед трійки ймовірних лідерів президентських виборів, на його переконання, є чинний очільник держави Петро Порошенко.