Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські ягідники зможуть отримати компенсацію на придбання обладнання

Цьогоріч на ключові аспекти державної підтримки садівництва, виноградарства та виноробства пропонується виділити 400 млн грн. Із яких половина — на будівництво холодильників із РГС та камер швидкого заморожування, придбання сортувальних ліній та сублімації, купівлю переробного обладнання для виготовлення натуральних соків і плодово-ягідних вин із власної сировини.

Про це повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Мінагрополітики України Віктор Костенко, повідомляє портал “Агробізнес сьогодні“.

Держава планує відшкодувати кошти за садивний матеріал, висаджений на площі 3,8 тис. га у 2018 році. Ще 200 млн грн — на відшкодування витрат на садивний матеріал та догляд за молодими насадженнями багаторічних культур для органічного виробництва.

«Перевагу в фінансовій допомозі на будівництво холодильників та придбання переробного обладнання надаватимуть кооперативам різних форм», — наголосив Костенко.

Він зауважив, що часто причиною відмови надати державну допомогу фермеру стає банальне незнання останнім правил та відсутність частини обов’язкових документів, як-от проекту самого саду чи документів на саджанці.

Завдяки змінам у законодавстві України до переліку компенсацій для ягідників унесені холодильники і камери попередньої заморозки. Таким чином, виробники ягід і плодів зможуть отримати компенсацію за придбання холодильних апаратів.