Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві проходить форум “Цілі сталого розвитку: Полтавський вимір” (ФОТО)

У зеленій залі Полтавської ОДА розпочав роботу форум “Цілі сталого розвитку: полтавський вимір”.

Цілі сталого розвитку (ЦСР), які ще називають «Глобальними цілями» – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету, забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі.

Координатор Програми розвитку Організації Об’єднаних націй у Полтавській області Вікторія Курилко говорить, що на форумі презентуватимуть продукцію, яка є екологічно чистою.

Хочемо презентувати досягнення у Полтавській області в реалізації Цілей сталого розвитку, обговорити проблеми, які є в області у їх досягненні. Представляємо творчі колективи, майстрів, підприємства, які випускають екологічну чисту продукцію. Тому що один з головних напрямків Цілей — забезпечення екологічної чистоти і довкілля”, – розповідає Вікторія Курилко.

Загалом, існує 17 Цілей сталого розвитку:

– подолання бідності;

– подолання голоду;

– місце здоров’я і благополуччя;

– якісна освіта;

– гендерна рівність;

– чиста вода і належні санітарні умови;

– доступна та чиста енергія;

– гідна праця та економічне зростання;

– промисловість, інновації та інфраструктура;

– скорочення нерівності;

– сталий розвиток міст і громад;

– відповідальне споживанні і виробництво;

– пом’якшення наслідків зміни клімату;

– збереження морських ресурсів;

– захист екосистем суші

Сподіваюсь, що цілі сталого розвитку для нас є не пустими словами, тому що вони сконцентровані і направлені на розвиток суспільства, збереження планети, відповідальне споживання. Сьогоднішня робота дозволить зрозуміти, які перспективи роботи в цьому напрямку є у Полтавській області. Цілі сталого розвитку опосередковано відображені у програмі розвитку області. З 2008 року у рамках ПРООН працював проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. За останню третю фазу – з 2014 по 2017 рік – на території Полтавщини було реалізовано 67 грантових пропозицій загальною вартістю 1 млн доларів США”, – закцентувала увагу представник Київського офісу ПРООН Катерина Приходько.

Полтавщина активно включилась в глобальну програму світового сталого розвитку, що містить 17 цілей, яких Україна і світ мають досягти до 2030 року. Свідченням цього є те, що Полтавська область останні роки займає лідируючі позиції щодо соціально-економічного розвитку. Особливо це стосується аграрного сектору, де регіон протягом останніх років посідає 1 місце у країні”, – зазначив на форумі заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

поширити новину: