Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували літературний часопис “Полтавська криниця”

У Полтавській обласній науковій універсальній бібліотеці ім. І.Котляревського презентували літературно-художній журнал “Полтавська криниця” (№ 1-2, 2018). Його започаткували письменники Полтавщини – члени обласної організації Національної спілки письменників України.

Перше число журналу вийшло друком за сприяння Департаменту інформаційної діяльності й комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА та Полтавської облради.

У заході, приуроченому до Дня поезії, узяли участь автори та члени редколегії часопису. Поціновувачів літератури привітав редактор журналу, професор філології Олексій Неживий.

“Редакційний портфель хронологічно й географічно дуже різноманітний.  Це й літературне сьогодення, і твори, які були написані давно, але не видавалися. Наприклад, значна частина творчості Панаса Мирного не опублікована. У наступних номерах друкуватимемо листи Олени Пчілки, листування Панаса Мирного й Сергія Єфремова, які не могли з’явитися до часів незалежності. Для нас важливий саме полтавський літературний контекст”, – зазначив він.

Голова Полтавської обласної організації Національної Спілки письменників України Наталія Кірячок розповіла про історію створення журналу. Хоча ідея виникла ще у 2015-му, до її втілення довелося пройти чимало бюрократичних перепон.

“Можна сказати, що ми не започатковуємо, а продовжуємо справу попередників — часописів  “Криниця” й “Добромисл”, які виходили в Полтаві на початку 90-х під редакцією Тараса Нікітіна. Розглядали різні варіанти назви — “Біла альтанка”, “Еней”, але коли пішли реєструвати в управління юстиції, виявилося, що такі назви вже є. Тоді й з’явилася назва “Полтавська криниця”.

Наталія Кірячок подякувала за підтримку та сприяння влади у виданні журналу.  Присутніх привітала і директор Департаменту інформаційної політики і зв’язків із громадськістю Полтавської ОДА, яка опікувалася проектом.

“Це непересічна подія, на заваді якій було багато моментів. Видання вже поїхало за межі Полтавщині, ми презентували його спілкам Херсона й Сум, на виставці у Львові”.

Один з авторів рубрики “Наголос”, представник обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” Олег Пустовгар розповів, як на початку 90-х у кожному кіоску “Союздруку” можна було купити літературний журнал — дитячий,  детективний тощо.

“Потім процес призупинився. Ідея літературного журналу витала в середовищі Спілки письменників, мистецьких організацій. І коли я озвучив її як управлінське рішення ще у 2014-му, один полтавський “політтехнолог” всюди називав це архаїзмом, і порівнював із голубиною поштою. Але час розставив усе на свої місця. У всіх національних державах існує державна підтримка культури, як у тій же Франції”.

Журнал вийшов накладом 1000 примірників, потрапить до творчих спілок і бібліотек. На його сторінках представлені твори Інни Снарської, Володимира Шкурупія, Сергія Осоки, Віри Мелешко, Юлії Манойленко, Феодосія Рогового, Ольги Хало, Лідії Віцені, Галини Вовченко, Галини Пустовгар, Павла Стороженка, Володимира Слєпцова, Олексія Неживого, Олени Гаран, Раїси Плотнікової та ін.

Він міститиме рубрики “Наголос” (публіцистика), “Літмайдан” (літературознавство), “Сторінками майбутньої книги”, «Архіви полтавців», «Написане залишається», “Малим читачам”, «Книжковий хронограф» (книжкові новинки), «Спілчанська толока», друкуватиме прозу, поезію та переклади.  

Автори читали та представляли свої твори, а представники Лубенського літературного об’єднання вручили ведучій заходу Галині Вовченко диплом літературної премії ім. Володимира Малика.

Про особливості літературного процесу на Полтавщині розповіла науковець Полтавського педуніверситету Світлана Семенко.

Помічник народного депутата Костянтина Іщейкіна Ольга Ружицька привітала винуватців свята квітами від його імені та анонсувала ще одну літературну подію: незабаром вийде друком книга “З любов’ю до рідного краю”, де представлені поети з усіх районів області, у тому числі й деякі автори “Полтавської криниці”.

 

поширити новину: