Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві на двох дільницях обмежені права людей з інвалідністю

У Полтаві ДВК №530258 та №530262 не забезпечили вільне потрапляння на дільницю для голосування людей з інвалідністю – гімназія №31, в якій розміщені дільниці, не містить пандуса.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі «Опора» в Полтавській області Валентина Буглак повідомила про відсутність змоги для людей з обмеженими можливостями вільно потрапити до вказаних дільниць для голосування, які знаходяться в полтавській гімназії №31, через відсутність пандусу.

«Технічні вимоги для приміщень, які використовуються для голосування, визначені постановою ЦВК №5 від 19.01.2012 року та передбачають облаштування пандуса. ДВК, які розташовані в приміщенні гімназії, не містять такого обладнання», – говорить Валентина Буглак.

Через відсутність пандуса людям на інвалідних візках самостійно нереально потрапити до приміщення, через що їх доводиться заносити за допомогою кількох осіб власноруч.

Згідно з частиною 4 статті 2 Закону України «Про вибори Президента» будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту