Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У лубенській галереї презентували виставку картин художників з Пирятина

У Лубнах, в галереї образотворчого мистецтва краєзнавчого музею ім. Г. Стеллецького відбулась виставка живопису родини Олексія та Оксани Іванюків, членів Національної спілки художників України (м.Пирятин). Привітали гостей міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, колеги творчого цеху та поціновувачі мистецтва.

“Творче подружжя з сусіднього Пирятину добре відоме в мистецьких колах. Олексій та Оксана Іванюки – члени НСХУ, автори багатьох виставок власних робіт, що презентувалися як у виставкових залах країни, так і закордоном”, – йдеться у повідомленні Лубенської міськради.

Персональні виставки Олексія Іванюка відбувались у Нью-Йорку, Вашингтоні, Сан-Франциско, Варшаві. Його роботи також зберігаються у Національному музеї образотворчого мистецтва України, Національному музеї Т.Г.Шевченка (м. Київ), музеї культурної спадщини України та в приватних музеях світу.

Як можна було побачити і на представленій виставці в стінах лубенської галереї, працює автор в жанрі пейзажу та натюрморту. Роботи Іванюка вирізняє емоційна відвертість, душевна теплота, що стверджує гармонію життя. Так само, як і полотна Оксани Іванюк, картини Олексія вирізняє глибинне коріння національної традиції, української культурної спадщини.

Цю характерну особливість відзначив міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, який помітив особливу манеру, притаманну для подружжя, яскравість та життєствердність кольорів представлених полотен. Також Олександр Петрович коротко розповів гостям про головні культурно-мистецькі події, що відбувались у нашому місті та запросив подружжя Іванюків частіше відвідувати Лубни. Також він вручив пам’ятні подарунки, що нагадуватимуть гостям про наше живописне місто.

Привітали гостей начальник управління культури та мистецтв Юрій Литовченко, колеги: член НСХУ Володимир Мірошниченко, художники Ольга Таран, Сергій Шаматрін та Вячеслав Горбань (м. Пирятин), друзі.

Музичний супровід ілюструвала викладач музичної школи класу фортепіано Ірина Гордієнко.

Наступного разу творчо неспокійне подружжя запланувало провести в стінах лубенської галереї вже збірну, родинну виставку, де будуть представлені роботи і талановитих дітей Іванюків, що продовжують справу своїх батьків.