Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці хочуть обмежити продаж алкогольних напоїв у нічний час

Кременчуцьким депутатам пропонуватимуть прийняти рішення про введення обмеження на реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних спорудах у нічний час.

Проект регуляторного акту розглянули на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Як зазначила керівник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики виконкому міської ради Людмила Жорняк, метою розробки такого регуляторного акту є запобігання зростанню алкогольної залежності серед населення, особливо молоді, недопущення збільшення фактів порушення громадського порядку та скоєння злочинів у місті.

Минулого року відповідний проект регуляторного акта двічі виносився на розгляд Кременчуцької міської ради, але у зв’язку з не набранням необхідної кількості голосів, він не був схвалений. Натомість до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області продовжують надходити скарги та звернення від мешканців міста щодо порушення тиші і громадського правопорядку в нічний час біля об’єктів торгівлі алкогольними напоями, де постійно збирається молодь та інші групи людей, які вживають алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво просто на вулиці. Мають місце факти алкогольного отруєння серед неповнолітніх. Найбільша кількість дорожньо-транспортних аварій здійснюється особами в нетверезому стані.

Людмила Жорняк зазначила, що враховуючи вищевказане, було вирішено знову винести проект регуляторного акту щодо обмеження на реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних спорудах у нічний час на розгляд робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із подальшим обговоренням і затвердженням на сесії міської ради. До речі, подібна практика останнім часом активно запроваджується в різних населених пунктах України.

Питання щодо часу доби, на який розповсюджуватимуться обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (окрім безалкогольного) у закладах торгівлі (окрім закладів ресторанного господарства) на території у м. Кременчука, обговорюватимуться на засіданнях депутатських комісії та після цього затверджуватиметься на пленарному засіданні сесії Кременчуцької міської ради. Поки що пропонуватимуть ввести такі обмеження з 22.00 до 08.00 год.

Нагадаємо, 25 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових». Відповідно до законодавчих змін тепер заборона продажу пива алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території є виключною компетенцією сільських, селищних і міських рад.

Система Orphus