Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Кобеляках відкрили оновлене терапевтичне відділення центральної лікарні (ФОТО)

6 березня у Кобеляцькій центральній районній лікарні, що є найбільшою в районі, відкрили відреконструйоване терапевтичне відділення.

На урочистості завітали голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, народний депутати України Артем Вітко, голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко, депутати облради.

Терапевтичне відділення є найбільшим за кількістю ліжок у лікарні, адже тут одночасно можуть лікуватись 40 пацієнтів. Щоб відремонтувати відділення, 4 депутати обласної ради — Сергій Жук, Микола Жук, Геннадій Коваленко та Микола Андрієнко — виділили по 200 тисяч грн з Фонду регіонального розвитку. Таким чином, ремонт коштував 800 тисяч грн.

“Так сталось, що саме терапевтичне відділення було одним з найгірших у лікарні. Дуже гарно, що маємо підтримку обласної влади. Зараз ми працюємо в період реформ. У Кобеляцькому районі нині триває будівництво двох амбулаторій — у Шенгурах і Світлогірському. Не всі в це вірили. Але в нас на сьогоднішній день вже зведені стіни цих будівель. І маємо автомобілі для цих амбулаторій”, – розповіла голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко.

До відкриття та напередодні Міжнародного жіночого дня (оскільки більшу частину колективу складають жінки) Таміла Шевченко подарувала відділенню пральну машину, а народний депутат Артем Вітко — телевізор.

Водночас, голова Полтавської облради Олександр Біленький наголосив на тому, що це оновлене відділення є результатом реформи децентралізації, що провадить Уряд.

“Зараз ми всі відчуваємо те, що і реформа децентралізації, яку запровадив Уряд, приносить свої результати. Це виявляється у цьому прекрасному приміщенні. Я можу навести десятки успіхів децентралізації, де кожна громада збільшила свій бюджет з 2 до 5 разів”, – зазначив Олександр Біленький.

Ремонт терапевтичного відділення довго не могли розпочати, оскільки тут постійно лікується велика кількість пацієнтів, розповідає головний лікар Кобеляцької ЦРЛ Володимир Казирод.

“За півтора року ми зробили ремонт практично у 3-х відділеннях — дитячому, паліативному і терапевтичному. Було дуже важко розпочати тут щось ремонтувати. Тому що постійно знаходиться велика кількість пацієнтів. Коли відкрили нове дитяче відділення, пацієнтів “переселили” туди і розпочали тут ремонт. Знали, що коштів небагато. Тому починали з найгіршого – душова, туалети, палати, фізіотерапевтичний кабінет. Окрім бюджетних коштів, звертались до спонсорів”, – зазначив головний лікар.