Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ЦНАП Кременчука прийматиме заяви на реєстрацію народження та смерті

З 15 березня кременчуцький ЦНАП розширює сферу обслуговування громадян. Тепер послуги Кременчуцького міського відділу ДРАЦС у Полтавській області будуть доступними у ЦНАП, а саме: 

– послуга державної реєстрації народження виключно у випадках коли дитина народжена у шлюбі (відповідно до частини першої статті 122 Сімейного кодексу України) та у матері, яка не перебуває у шлюбі (частини першої статті 135 Сімейного кодексу України). Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Якщо реєстрація народження проводиться не за місцем народження дитини, а за місцем проживання батьків, то за їх бажанням місцем народження дитини може бути визначене фактичне місце народження або місце проживання батьків чи одного з них. (Важливо знати, що батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини протягом одного місяця від дня народження дитини);

– послуга державної реєстрації смерті виключно у випадках, коли заява про державну реєстрацію смерті подана у строки визначені законодавством. А саме: не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть – не пізніше п’яти днів. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у визначені законодавством строки, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.

Поки що зареєструвати народження та смерть можна буде у головному офісі ЦНАП (вул. Гагаріна, 14).