Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Стати підприємцем за допомогою служби зайнятості можливо: історія успіху жінки з Решетилівки

Орієнтуючись на попит і пропозиції на ринку праці люди, які перебувають на обліку в службі зайнятості і хочуть відкрити власну справу, мають можливість отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та стати успішними підприємцями, повідомляють у Полтавському обласному центрі зайнятості.

Жителька невеликого містечка Решетилівки, що на Полтавщині, Аліна Кушніренко, залишившись без роботи, не опустила рук, а оформила одноразову виплату допомоги по безробіттю і відкрила власне ательє. Вона прекрасно шиє, створює моделі одягу, тож зробити улюблену справу бізнесом було мрією Аліни Кушніренко.

Молода жінка пройшла навчальний курс з основ підприємницької діяльності у Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, розробила бізнес – план на тему ”Надання послуг з пошиття та ремонту одягу”, розрахувала, скільки коштів треба витратити для початку власної справи. І виявилося, що не так вже й страшно починати все “з нуля”, головне – це бажання і віра в себе.

У невеличкому ательє з пошиття та ремонту одягу «Стиль», що розмістилося в приміщенні колишнього універмагу – тепло і затишно. Послугами майстрині користуються чимало місцевих жителів. Часто замовляють підшити чи перешити речі, зробити дрібний ремонт одягу, надати старенькій улюбленій одежині новий вигляд. Вміє рукодільниця пошити одяг на замовлення, створити власні дизайнерські моделі. У майстерні Аліни Григорівни встановлені кілька швейних машинок різного призначення.

«Робота приносить задоволення, і втоми не відчуваєш, бо знаєш – робиш потрібну людям справу, а те, що вміють робити твої руки, користується попитом, – ділиться досвідом молода підприємниця. – Щиро вдячна працівникам Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості за сприяння в започаткуванні моєї справи та підтримку на різних етапах відкриття і облаштування ательє».

Жінка має фах закрійника високої кваліфікації і вищу економічну освіту. Свого часу закінчила у Полтаві профтехучилище і державну аграрну академію. У вузі вивчала економіку підприємства, хотілося бути більш обізнаною у підприємницьких справах.

«Я вже була зареєстрована як приватний підприємець. Та обставини склалися так, що виїхала з нашого району, – каже Аліна Кушніренко. – Коли повернулася, стала на облік у Решетилівській філії центру обласного зайнятості як безробітна. Мене направили у Полтаву на курси з основ підприємництва, для мене це було безкоштовно. Сподобалось, як вчили писати бізнес-план, дали багато такого, що мені знадобилося в роботі. Вирішила взяти одноразову виплату, це коли допомога по безробіттю виплачується не щомісяця, а наперед, і відкрити ательє. Орендувала приміщення, зробила ремонт, почала працювати. Витратила кошти з допомоги по безробіттю і власні гроші вклала. Працюю вже півтора року. Справа пішла. У нашому містечку багато майстрів, які займаються рукоділлям: шитвом, вишиванням, ткацтвом, килимарством. Усі знаємо одне одного, дружимо, кожний має своїх клієнтів.

У планах Аліни Григорівни – випустити власну лінію жіночого одягу.

– Починати своє діло не страшно. Важливо почати з того, що вмієш і любиш робити, – переконана Аліна Кушніренко. – А я свою професію дуже люблю!