Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Шевченкові думи»: полтавська молодь декламувала твори видатного українського Кобзаря Тараса Шевченка (ФОТО)

11 березня в resto-club «Podium» відбувся другий поетичний конкурс «Шевченкові думи», присвячений Дню народження видатного українського письменника Тараса Шевченка.

Організували літературні змагання з декламування Студентська Рада міста Полтава та управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. Про це повідомили у міській раді.

Голова Студентської Ради Сергій Шабельник розповів, що шляхом он-лайн реєстрації взяти участь в заході виявили бажання 40 учасників:

– Серед учасників – студенти вищих навчальних закладів Полтави. Їхнє завдання – не просто розповісти вірш. Вони повинні через свій виступ передати емоції, закладені у творі, продемонструвати свої артистичні здібності.

Організатори заходу наголошують: конкурс «Шевченкові думи» – це ще один крок до пізнання творчості слова Кобзаря. Його метою є вшанування пам’яті відомого письменника, виявлення та підтримка обдарованих особистостей серед молоді, розвиток естетичних ідеалів, почуття прекрасного та духовного збагачення особистості.

Депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов додав, що подібні заходи у нашому місті надають молоді можливості до реалізації власного творчого потенціалу:

– Поетичний конкурс «Шевченкові думи» став традиційним для нашого міста. Він дає змогу нашій молоді розкрити свої ораторські здібності та продемонструвати мистецький потенціал, а в подальшому – вийти на всеукраїнський рівень. Подібні заходи не лише демонструють їхні здібності до декламування творів відомих авторів, а й, можливо, надихають до створення чогось власного, чогось нового.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Бабенко зазначила, що конкурс зібрав учасників з різних вишів міста, деякі з яких обрали для себе декламування творів Шевченка не українською мовою:

– Твори Шевченка перекладені багатьма мовами світу. І кожна нація знаходить для себе щось унікальне в його творчості, близьке до себе. Сьогодні, зокрема, ми почуємо один із творів вірменською мовою.

У виконанні молоді зі сцени лунали уривки з поем «Катерина», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», а також «Лілея», «Мені тринадцятий минало», «На вічну пам’ять Котляревському» та багато інших.

Учасник конкурсу Кенеді Укату приїхав на навчання до Полтави із Нігерії. Зараз він студент Української медичної стоматологічної академії. Хлопець розповів, що йому дуже подобається українська мова та твори написані нею, тому із задоволенням взяв участь у поетичному змаганні:

– Я дуже люблю українську культуру, фільми, історію, а також українську мову та літературу. Тому, сьогодні я прочитаю вірш Тараса Шевченка «Борітеся – поборете».

Призові місця розподілилися наступним чином: гран-прі поетичного конкурсу здобула студентка Полтавського університету економіки і торгівлі Вікторія Шевченко. Перше місце посів студент Української медичної стоматологічної академії Владислав Чебикін, друге місце отримала студентка Української медичної стоматологічної академії Антоніна Кривошеїна, третє місце зайняв студент Агарно-економічного коледжу Володимир Стешенко.

Переможці отримали дипломи та книги про долю Тараса Шевченка. Всі ж учасники конкурсу отримали подяки за участь та солодкі подарунки від організаторів заходу.