Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Раціональне споживання тепла навесні – реальна можливість заощадити на опаленні, – Полтаватеплоенерго

Будинковий тепловий лічильник, встановлений у житловому будинку, обліковує фактичну кількість теплової енергії, яка знадобилася для опалення будівлі. Обсяг її споживання залежить від раціональності користування теплом мешканцями будинку. У першу чергу від температури повітря в оселях. Наявність теплового лічильника дає змогу мешканцям будинків самостійно визначати температурний режим у приміщеннях.

Зростання температури повітря в приміщеннях на 1°С збільшує витрати теплової енергії на 5%, інформує ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

Зменшення споживання теплової енергії будинком у періоди значного підвищення температури зовнішнього повітря можна здійснювати шляхом тимчасового повного припинення протоку теплоносія. Для цього необхідно на загальних зборах обрати відповідального представника, про що повідомити підприємство з наданням копії протоколу зборів мешканців. Після надходження відповідного звернення фахівці служби контролю за збутом теплової енергії проведуть інструктаж із роботи з тепловим лічильником безпосередньо на місці встановлення вузла обліку теплової енергії житлового будинку.
Для зменшення обсягу спожитої теплової енергії та як наслідок заощадження на опаленні необхідно вжити заходів з утеплення огороджувальних конструкцій будинків та розподільних трубопроводів, встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів з погодними регуляторами.