Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини допомогла повернути у держвласність 32 га земель

У 2012 році Полтавська райдержадміністрація в обхід проведення аукціону уклала договори про встановлення земельного сервітуту на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 32 га, вартість яких становить майже 7 млн грн, інформує прес-служба прокуратури Полтавської області.

На час укладення вказаних договорів про встановлення земельного сервітуту діяли положення Земельного кодексу України про те, що право оренди земельної ділянки набувається на конкурентних засадах за результатами земельних торгів.

Окрім цього, відповідно до вимог ст. 136 ЗК України вартість земельної ділянки та розмір орендної плати визначають за результатами виготовлення та затвердження нормативної або експертної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до вимог Закону України “Про оцінку земель”. Однак, нормативну або експертну грошову оцінку земельних ділянок не проводили.

“Це призвело до порушення економічних інтересів держави, оскільки земельні ділянки вибули із державної власності безоплатно. Державний бюджет України взагалі не отримав коштів від надання земельних ділянок у користування юридичній особі. Суд задовольнив позовні вимоги прокуратури та повернув у власність держави земельні ділянки загальною площею 32 га, вартістю майже 7 млн грн”, – йдеться у повідомленні.