Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Права спостерігачів і журналістів: як повідомити про порушення виборчого законодавства, – КВУ

Комітет виборців України розробив пам’ятку про права спостерігачів і журналістів та як повідомити про порушення виборчого законодавства

Офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації має право:

– Бути присутніми на засіданнях (із дотриманням вимог закону) дільничних та окружної виборчкомів (у тому числі при підрахунку голосів та встановлення підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі).

– Робити фото, записувати аудіо і відео, НЕ ПОРУШУЮЧИ ТАЄМНИЦІ ГОЛОСУВАННЯ.

– Бути присутніми при видачі виборчих бюлетенів членам виборчкому, у тому числі для організації голосування вдома та при проведенні такого голосування;

– реалізовувати інші права, передбачені ст. 70 ЗУ «Про вибори Президента України» для офіційних спостерігачів.

Тільки СПОСТЕРІГАЧІ мають право:

– Звертатися з заявою чи скаргою (зразок) у виборчком або суд для усунення порушень закону.

– Отримувати копії протоколів про передачу бюлетенів, про підрахунок голосів і встановлення підсумків голосування у випадках, передбачених законом.

Акт про виявлення порушення виборчого законодавства (зразок) підписується спостерігачем, журналістом та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їхніх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання й адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Як оскаржуються порушення виборчого законодавства до суду?

Особливості оскарження порушень Закону про вибори в судовому порядку регулюються Кодексом адміністративного судочинства України. На практиці більшість офіційних спостерігачів не є професійними юристами. Тому в кожній конкретній ситуації, коли виникає необхідність правильного звернення до суду, допомогу їм у цьому надає юрист громадської організації.

Гаряча лінія КВУ 0800 212 575

Перейти до вмісту