Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Piviha-фест»: фестиваль, що допомагає популяризувати українську музику і зберегти унікальну природну пам’ятку

Два літа поспіль на березі Кременчуцького водосховища, поблизу найвищої гори Полтавщини – Пивихи, відбувається фестиваль музики, атракціонів, хенд-мейду та активного відпочинку. На свято «Piviha-фест» нині приїздять десятки тисяч відвідувачів, аби провести вікенд у стилі етно-драйву.

Масштабність фестивалю підкреслює ще одна деталь: його головні локації розміщуються на більш ніж 10 гектарах площ. Гостям заходу пропонують відпочинок у кемпінгу (для цього потрібно захопити з собою намет), відвідування майстер-класів, ярмарків, яскраву розважальну програму і гарну українську музику під відкритим небом.

Організатори переконують, місце проведення фестивалю – унікальне. Подібні краєвиди і природу можна зустріти хіба лише на анексованому півострові.

«Це наш «маленький Крим». Так ми називаємо це місце. Приміром, блакитна глина є не тільки в Криму, а й у нас. Та й природний ландшафт дуже подібний до ландшафту півострова», – говорить співорганізатор фестивалю Наталія Сольона.

Ідея фестивалю – розкрити багатий туристичний потенціал краю та популяризувати українську музику. А ще – привернути увагу до екологічних проблем регіону.

«Існує екологічна проблема – розпочалося руйнування гори Пивиха. Її підмивають води Кременчуцького водосховища, і щорічно у море «сповзає» близько 7 метрів гори. Екологи зазначають, що при існуючих темпах руйнування за 20 років від гори може нічого не залишитися. Показуючи Пивиху у новому світлі за допомогою фестивалю як привабливий і унікальний туристичний об’єкт, ми хочемо привернути увагу до проблеми берегоукріплення, врятувати гору від руйнування і надалі розвивати екологічний туризм на Полтавщині», – зазначає Наталія Сольона.

Організатори фестивалю раді, що їм вдалося заручитися підтримкою Полтавської обласної ради на чолі із її головою Олександром Біленьким.

«Олександр Біленький завжди підтримує наших бійців на Сході країни, допомагає військовим. Ідейними натхненниками фестивалю виступили саме волонтери та ветерани АТО. Логічно, що голова облради підтримав цю ініціативу. Співпраця з обласною радою дала нам велику підтримку – на цей фестиваль були залучені кошти з області, нам були надані площі під рекламу, допомога в популяризації і просування бренду Piviha. Без підтримки Олександра Біленького цей фестиваль не відбувся б», – вважає співорганізатор свята Наталія Сольона.
Як і торік, для відвідувачів запланували чимало розваг.

Нині на Пивиху приїздять відомі українські музичні гурти та виконавці. Кожен фестивальний день закінчується виступами українських зірок. Минулого року гостей розважали: «ВВ», Kozak System, «Друга ріка», KAZKA, KADNAY. У цьому році в компанію до українських співаків планують запросити ще й закордонного виконавця. Ім’я музиканта поки що тримають у таємниці.

Також із нинішнього року фестиваль може набути статус обласного свята. Ще одне нововведення – у 2019 році на фестивалі планують повністю відмовитися від використання пластику, аби привернути увагу до ще однієї важливої екологічної проблеми.

«Місією фестивалю є також збереження екології, тому кожного року ставимо контейнери для роздільного збирання сміття. Встановимо їх і цьогоріч. Крім того, намагатимемося відмовитися від використання пластику, щоб не забруднювати екологію. Так, на великих фестивалях це досить складно, але спробуємо», – говорить Наталія Сольона.

Ось уже два роки поспіль на свято приїздять гості з усіх куточків України. Минулого року, згідно офіційних даних, на етно-фесті побувало понад 20 тисяч відвідувачів. Хоча насправді ця цифра є набагато більшою, переконують організатори і запрошують усіх бажаючих на свято якісної музики та активного відпочинку «Piviha-фест-2019»!

Віта Шафорост