Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Педіатри Полтавщини розповіли чому варто вакцинуватись проти гепатиту В

Серед багатьох щеплень є одне, яке дуже непопулярне – від нього відмовляють і відмовляються, шукають вакцини без цього компоненту – це вакцинація проти гепатиту В.

Чому до цієї вакцинації таке зневажливе ставлення? Чому досі навколо вакцини проти гепатиту В вирують численні міфи, насамперед, серед медичних працівників? Педіатри Полтавщини доказовими твердженнями відповіли на ці запитання.

Вакцина проти гепатиту В небезпечна, тому що виробляється з крові хворих.

Насправді, перші вакцини проти гепатиту В, які були ліцензовані в 1981 р., дійсно, вироблялись з сироватки крові осіб, які були інфіковані вірусом гепатиту В. І хоча ці вакцини були безпечні та ефективні, завдяки сучасним технологіям, з 1986 року використовуються нові вакцини проти гепатиту В – рекомбінантні або генно-інженерні.

-Рекомбінантні вакцини продукуються шляхом вбудови генетичного коду поверхневого антигену вірусу гепатиту В (HbS-Ag ) в клітину пекарських дріжджів.

Рекомбінантна вакцина проти гепатиту В містить більш, ніж 95% білку поверхневого антигену та може містити сліди дріжджів.

-Інфікуватись рекомбінантною вакциною проти гепатиту В неможливо! Вона не містить крові!

Маленька дитина не може заразитись на гепатит В.

Насправді, в світі більше 2 більйонів інфікованих вірусом гепатиту В людей та більше 250 млн хворих на хронічний вірусний гепатит В і шанс заразитися на цю хворобу є у кожного.

-Перш за все, немовля може заразитись від матері під час пологів, при будь-якій внутрішньовенній маніпуляції, операції, проколюванні вух

Із ростом дитини є ризик інфікуватись під час видалення зубів, під час манікюру, педікюру, тату, травмування голкою, що містить сліди крові.

-90% малюків, які отримали вірус від матері під час пологів, мають в подальшому хронічний вірусний гепатит В (ХВГ В).

-У 30-50% дітей, які інфікуються до 5 років також розвивається ХВГ В

-У дорослих ризик розвитку ХВГ В -5%

На гепатит В хворіють лише наркомани.

Насправді, найчастіший шлях передачі вірусу гепатиту В в сучасному світі це статевий

Навіщо вакцинуватись, можна потім вилікуватись.

Ефективних ліків від ХВГ В не існує, лише пересадка печінки.

25% хворих на ХВГ В помирають від цирозу чи раку печінки, оскільки ДНК вірусу гепатиту В вбудовується в геном інфікованої клітини печінки, результатом чого є довготривала інфекція та ракове переродження

Вакцина проти гепатиту В викликає розвиток жовтяниці у новонародженого.

Справа в тому, що у новонародженого і в нормі часто розвивається так звана фізіологічна жовтяниця новонародженого. Цей стан пов’язаний з тим, що руйнується гемоглобін, який був у дитини до народження, і заміщується на дорослий гемоглобін. Ззовні це проявляється жовтяницею.

Вакцинація тут ні до чого. І такий стан не є протипоказом до щеплення. Він лише підлягає спостереженню.

-А сама вакцина діє не на печінку, а стимулює імунні клітини крові виробляти антитіла до вірусу гепатиту В.