Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Павло Розенко закликав соціальні служби Полтавщини пояснювати людям системність впровадження реформ

Під час розширеної наради у Полтавській облдержадміністрації, до якої долучився і Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, говорили про стан монетизації житлових субсидій та осучаснення пенсій у рамках проведення пенсійної реформи. Зокрема, Павло Розенко закликав всіх працівників соціального захисту пояснювати людям, що реформи, які наразі реалізуються у державі, є не одноразовими акціями перед виборами, а відбуваються послідовно і мають системний характер.

“Ми фактично вже перейшли від траєкторії концентрації уваги на питаннях національної безпеки України. Та стабілізація, яка настала сьогодні, дає нам можливість продовжити процес подолання бідності в Україні. Сьогодні ми говоримо про три основні ініціативи у цьому напрямку: доплата пенсіонерам з великим страховим стажем, але малою заробітною платою; монетизація субсидій та підтримка багатодітних родин (запровадження нових механізмів щомісячних виплат)”, – сказав Павло Розенко.

Він наголосив, що такі підвищення є одноразовою акцією, а системною роботою влади чотирьох останніх років.

“Ми сьогодні говоримо про системну діяльність влади. Це процес. Ми маємо ресурс для цього. І людям треба надавати допомогу сьогодні, а не чекати поки політики награються у президентські вибори”, – наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

Павло Розенко звернувся під час наради до керівників районних соціальних служб Полтавщини з проханням долучитися до роз’яснювальної роботи для громадян. Важливо, переконаний він, розвінчати фейки та міфи, які поширюють кандидати у президенти, щодо припинення соціальних виплат та зупинення надання субсидій готівкою.

Доповідаючи про впровадження цих реформ на теренах Полтавщини, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко повідомила, що на сьогодні програмою житлових субсидій в області охоплено 290 тис. мешканців. Це 40% від всіх сімей Полтавщини.

“За кількістю отримувачів субсидій – це третій показник у державі. Однак, це ні в якому разі не свідчить про низькі доходи мешканців в області. За рівнем заробітної плати і розміром пенсії ми знаходимося на четвертому місці в державі. На кількість призначених субсидій вплинув виключно показник газифікації наших домогосподарств. На Полтавщині він становить понад 90%”, – сказала Людмила Корнієнко.

Вона також наголосила, що важливим є не показник охоплення, а те, щоб усі сім’ї, які мають право на субсидії, своєчасно отримали державну підтримку при сплаті житлово-комунальних послуг.

До речі, середній розмір субсидії на Полтавщині складає 1 тис. 700 грн. А право на монетизацію субсидій наразі мають 203 тис. сімей.

“Субсидіанти – це найбільш добросовісні і свідомі платники комунальних послуг. Також людям треба пояснювати, що краще зекономити і заплатити, ніж не провести вчасно оплату і потім втратити всі можливості”, – зауважив Розенко.

Щодо зекономленої суми субсидій, то, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА, за опалювальний період минулого року (2017-2018 роки) виплатили 33 млн грн 57 тисячам субсидіантів. Це додатковий стимул економити та своєчасно сплачувати за комунальні послуги.

 

 

Перейти до вмісту