Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Одним із інструментів, які дозволяють підвищити темпи децентралізації в області є Перспективний план розвитку Полтавщини, – Олександр Біленький

Сьогодні в Полтаві, під головуванням Президента України Петра Порошенка, відбулося засідання Ради регіонального розвитку Полтавської області.

У засіданні взяли участь  Віце-прем’єр-міністр – Міністр  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, виконуючий обов’язки голови Полтавської облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, депутати, представники духовенства, громадськості, журналісти. Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

На початку засідання виступив Президент України Петро Порошенко. Він, зокрема, розповів про важливість децентралізації, наголосив на нових можливостях громад завдяки децентралізації самостійно визначати перспективні плани з розвитку територій, і втілювати їх у життя.

– Коли ми говоримо про правильний вибір майбутнього, то і про те, як важливо допустити розвиток і не дати повернутися до ручного управління країною згори до низу, до команди згори вниз і до фінансових потоків, які йдуть згори вниз, –  сказав Глава держави.

Президент зазначив, що завдяки закону про децентралізацію, громади почали активно вирішувати проблемні питання та розвиватися.

– Ми зробили чесно, коли разом з відповідальність, передали на місця фінансові ресурси, – констатував Петро Порошенко і нагадав, що сьогодні частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті складає 51% і лише 49% –державного бюджету.

Президент висловив думку, що такий принцип розподілу коштів і повноважень раніше не впроваджувався, бо влада мала на меті інше.

–  В них була інша мета – щоб вони самі розподіляли гроші. А що ми зробили? Передали гроші на місця. Тепер ви приймаєте рішення, ви розподіляєте кошти, ви роз’яснюєте людям і ви захищаєте проекти перед громадами. А коли ви переконаєте громаду, то громада може бути вашим захисником, – сказав він.

Разом з тим, Президент застеріг від неправильного розуміння децентралізації.

– Децентралізація – це не коли кожен сам за себе. Навпаки. Децентралізація – це об’єднання всіх заради спільної великої мети. І наша мета – це країна без периферії. Це країна вільних, щасливих і заможних людей, –  додав Петро Порошенко.

Результати впровадження реформи децентралізації в Полтавській області, спільну роботу влади і громад прозвітував голова обласної ради Олександр Біленький.

– Децентралізація не тільки створює нові можливості, наближає владу до людей, – сказав Олександр Біленький, – Її роль значно ширша: вона змушує владу на місцях змінювати управлінські підходи, трансформує свідомість. І, якщо хочете, змушує нас усіх жити по-новому.

За його словами, за чотири роки власні доходи місцевих бюджетів на Полтавщині зросли майже у 19 разів – з 132 млн до 2,5 млрд. грн! У десятки разів збільшився розмір державної підтримки на розвиток громад. Вже реалізовано понад 350 проектів розвитку!

Одним із інструментів, які дозволяють підвищити темпи децентралізації в області Олександр Біленький назвав Перспективний план розвитку Полтавщини на 2019-2021 роки.

–  Ситуація в країні стабілізувалася, і наразі ми маємо достатньо інструментів для цього! Одним із них є Перспективний план розвитку Полтавщини на 2019-21 роки –  частина єдиного Перспективного плану розвитку країни, ініційованого Президентом. Вперше громади матимуть змогу отримати державне співфінансування ключових проектів не в рамках конкурсу, а у плановому режимі, – підкреслив Олександр Біленький.

Виконуючий обов’язки голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий поінформував про перспективи  розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки. Ключовими пріоритетами для області Роман Товстий назвав відновлення дорожньої інфраструктури; охорону здоров’я: підвищення якості  та доступності медичних послуг; освіту: удосконалення та розвиток мережі закладів середньої освіти і дошкільних навчальних закладів, впровадження концепції «Нова українська школа»; соціальний захист населення; охорону та збереження культурної спадщини, розвиток туристичного потенціалу, формування духовних, моральних і культурних орієнтирів у населення; підтримку та розвиток спортивного руху, розбудову спортивної інфраструктури.

В обговоренні питання децентралізації також виступили Віце-прем’єр-міністр – Міністр  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Кременчуцький міський голова Віталій Малецький, виконувачка обов’язків Решетилівського міського голови, секретар міської ради Оксана Дядюнова, генеральний директор СТОВ «Воскобійники», депутат обласної ради Валерій Капленко.