Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обласна влада підтримає урядові ініціативи “Електронне малятко” та “Муніципальна няня”, – Олександр Біленький

4 березня, під час апаратної наради, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар`я Бриндак розповідала про стан реалізації в області окремих законодавчих ініціатив Міністерства юстиції України.

“На Полтавщині реалізується декілька нових законодавчих ініціатив Міністерства юстиції. Зокрема, Урядова ініціатива Муніципальна няня, пакунок малюка, шлюб за добу, Е-малятко, #ЧужихДітейНеБуває, стоп насильству”, – розповіла Дар’я Бриндак.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення за місцем свого проживання у паперовій або електронній формі, з накладанням електронного цифрового підпису, наступні документи: заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»; заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку; копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня та муніципальною нянею; підтверджуючі документи щодо оплати муніципальній няні послуги (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини; паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації; документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги «муніципальна няня». Опікун додатково надає рішення про встановлення опіки.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що обласна влада готова підтримувати ініціативи Уряду в рамках реалізації пілотних проектів: “Електронне малятко”, “Муніципальна няня”, «Шлюб за добу», “Стоп насильству!” та інші.

Сучасне суспільство достатньо мобільне, прогресивне та інформаційне. Саме тому  вимагає нових ініціатив, без бюрократії та черг, які б покращили його життя. Впевнений, що ці проекти стануть у нагоді жителям області, адже спрямовані на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, заощадження їхніх витрат, – сказав Олександр Біленький.

“Через управління соціального захисту населення надається понад 40 видів державних соціальних допомог. 145 тисяч сімей одержують державні таку підтримку, зокрема щомісяця. Із них 75 тисяч – це родини з дітьми. Крім того, одноразово 144 тисячі сімей отримали одноразову допомогу. Всі виплати державних соціальних допомог проводяться в області через виплатний центр. Це дає нам гарантію своєчасного їх призначення і законність їх надання. На поточний рік через виплатний центр буде спрямовано на виплату державних соціальних допомог 2 мільярди 170 мільйонів гривень”, – розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Та додала, що за два місяці поточного року надійшло 380 звернень на отримання допомоги при народженні дитини. Звернула увагу, що відповідні заяви, подані в електронному вигляді, гарантують першу виплату допомоги в дводенний термін. На загальних підставах така допомога призначається упродовж 20 днів – одного місяця.

Також вона назвала й переваги появи “Муніципальної няні”.

“Цей вид допомоги гарантує її надання на якісній професійній основі, тобто постає питання додаткового захисту сім’ї та дитини. По-друге, розмір компенсації не враховується в сукупний дохід при наданні інших державних соціальних допомог. По-третє, це легалізація зайнятості. Муніципальна няня підлягає соціальному страхуванню, їй зараховується трудовий стаж і відповідно вона набуде права на пенсію. Крім того, такі няні матимуть право на державну соціальну допомогу, наприклад, субсидії. Тобто є реальні переваги при наданні вказаного виду державної соціальної допомоги. Органи соціального захисту населення з минулого тижня розпочали прийом заяв на компенсацію послуги «муніципальна няня». Уже надійшло три заяви. Нині вони знаходяться на розгляді”, – сказала Людмила Корнієнко.