Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Найголовніша гарантія сили української зброї – всенародна підтримка нашої армії, – Порошенко у Полтаві

Президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку Полтавської області підкреслив, що українські Збройні Сили кардинально змінилися і отримали нове сучасне оснащення та озброєння завдяки підтримці всього українського народу. Він особливо відзначив, повне переоснащення армії, в тому числі і забезпечення війська новим захищеним зв’язком, що в умовах війни набуває стратегічного значення.

«Я пишаюся тим, що ми з вами у небачено стислий термін відновили Збройні Сили України. Відновили – неправильно сказати. І я це знаю точно як Верховний головнокомандувач. Бо ми їх створили з нуля, або навіть не з нуля, а з глибокого «мінусу». Відновили армію і весь сектор безпеки, які були буквально нашпиговані корупцією, фсбшниками», – сказав Петро Порошенко, цитує його слова прес-служба Президента.

Він нагадав, що на початку російської агресії, коли в Україну приїхала перша група радників з НАТО їм законом був заборонений навіть вхід до Міністерства оборони України і до Генерального штабу ЗСУ будь-якому офіцеру країн-членів НАТО.

“А зараз українська армія входить до числа найсильніших на континенті і наші союзники зараз вже запозичують у нас досвід як вміє українська армія бити ворога, досвід відсічі агресору у «гібридній війні», – зауважив Президент.

Петро Порошенко зазначив: «Як Президент і Верховний Головнокомандувач доповідаю вам – сила нашого війська зростає щодня. Щотижня ми закуповуємо нову зброю. Нам допомагають партнери. На армію запрацювали оборонні підприємства. Я особисто буваю на передачі озброєння і техніки у війська. Це вже не відремонтована, а модернізована техніка, а часом абсолютно нова і сучасна зброя. Ми підвищуємо грошове забезпечення нашого солдата й офіцера».

Глава держави звернувся до присутніх: «Як Верховний Головнокомандуючий пишаюся вашими земляками. Кожен житель Полтавщини має знати про героїзм 107-го реактивного артилерійського полку». За його словами, ввйськові прославилися в боях біля Сніжного, Краматорська, Бахмута. Також на Полтавщині розташована 831-ша гвардійська бригада тактичної авіації, одна з кращих частин Повітряних Сил ЗСУ. «У найскладніших умовах 2014 року льотчики бригади здійснили 150 бойових вильотів. І кожен виліт – це приклад героїзму В області дислокується і молода 18-та бригада армійської авіації», – зазначив він.

Президент також зазначив, що в області розташовано 179-й навчально-тренувальний центр, який готує фахівців для військ зв’язку. «Порівняйте зв’язок 2014 року, ще з 60-х років, коли нічого не чутно і тумблером Росія виключала по всій лінії фронту зв’язок. І сучасні технології, які ми повністю переоснастили. Прийдіть, подивіться, почуйте, оцініть масштаб змін», – сказав він.

Президент зазначив, що самі військові, в тому числі і з Полтавщини, можуть розповісти про нові умови служби, про гуртожитки для контрактників і нову систему харчування, про нове озброєння. «Все це теж свідчення того, як змужніла наша армія за минулі п’ять років. Але найголовніша гарантія сили української зброї – всенародна підтримка нашої армії з боку українського народу», – підкреслив він.

Глава держави подякував Полтавщині за підтримку армії. «Силу нашої нової української армії Путіну точно не здолати. Але мене дуже турбують спроби завдати їй удару з тилу. Для цього ворог використовує увесь арсенал інформаційної війни. Напередодні виборів армію і суспільство щільно обстрілюють негативом», – водночас зауважив він.

За його словами, поки армія захищає нас на фронті, вона потребує нашого захисту у тилу. «Захисту від інформаційних пострілів у спину, які, на жаль, у ці дні, напередодні виборів, суттєво почастішали. Що ж, вибори є вибори. Але вважаю особливо цинічним і безвідповідальним, коли тепер армію і оборонну промисловість звинувачують ті, хто розкрадав, знищував, розпродавав багато років, хто розграбовував усе – арсенали, землю, військові містечка, заводські потужності, квартири, комплекси, зброю, комплектуючі», – додав Президент.