Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нагородили перших лауреатів премії імені Володимира Вернадського Полтавської облради

Сьогодні, 19 березня, в Полтавському художньому музеї відбулася перша урочиста церемонія нагородження лауреатів та номінантів Премії імені Володимира Вернадського, заснованої Полтавською обласною радою.

За рішенням журі, лауреатами премії став колектив науковців Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка в складі доктора педагогічних наук, професора, декана природничого факультету Марини Гриньової, кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента кафедри біології та здоров’я людини Віктора Закалюжного та кандидата хімічних наук, доцента кафедри хімії та методики навчання хімії Григорія Джурки. Їх визнали кращими у номінації “Науково-педагогічна діяльність у вищих навчальних закладах третього, четвертого рівня акредитації” за вагомі здобутки у науково-педагогічній та науково-дослідницькій діяльності, підготовці кваліфікованих фахівців.

“Сьогодні у нас найщасливіший день, бо ми йшли до такої високої оцінки своєї діяльності 20 років. Наш факультет активно вивчає спадщину Вернадського, а студентська молодь впроваджує в життя його ідеї. На нашому природничому факультеті функціонує музей геології імені Володимира Вернадського. А перлиною нашого факультету є орнітологічний музей, який створив соратник Вернадського, наш викладач Микола Гавриленко. У нас також встановлена меморіальна дошка Вернадському. Нашою науковою групою написана монографія, присвячена творчості Володимира Вернадського”, – сказала Марина Гриньова.

Також лауреатом премії у номінації “Наукова діяльність на підприємствах, в установах та організаціях” стала доктор педагогічних наук, професор кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Віра Ільченко.

“Володимир Вернадський – це величина світового рівня. Його знають на рівні з такими іменами, як Ньютон, Ейнштейн. Я щиро дякую за визнання нашої праці у вивченні його спадщини. Вважаю, що ця нагорода спільна. А за моїм ім’ям стоїть сотня людей, працівників інституту післядипломної педагогічної освіти”, – зауважила Віра Ільченко.

Також номінантами премії стали доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патофізіології Української медичної стоматологічної академії Віталій Костенко, доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту Вищого навчального закладу Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” Ігор Козюра; доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій та опору матеріалів Полтавського національного технічного університету Андрій Павліков та група Вернадистів-науковців від Полтавського краєзнавчого музею: Віктор Самородов, Світлана Кигим і Людмила Ольховська.

Переможців та номінантів привітав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко. Він побажавши їм здоров’я та натхнення.

“Мені дуже радісно, що я був дотичний до заснування цієї премії. Запорука економічного розвитку держави – це увага до науковців, їхньої праці. Добре, що депутатський корпус вирішив заснувати саме таку премію. Сподіваємося, що номінантів щороку більшатиме”, – сказав Анатолій Ханко.

Привітала присутніх і директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

“Сьогодні ми відзначаємо найкращих науковців. Мені приємно, що лауреатом першої премії Вернадського є саме команда доктора педагогічних наук, професора, декана природничого факультету Марини Гриньової. А лауреат Віра Ільченко – це просто людина-легенда, яка уособлює в собі роботу всього закладу. Ця премія дійсно заслужена. Я дуже вдячна Полтавській обласній раді, за підтримки якої ця премія вперше впроваджена на теренах Полтавщини”, – сказала вона.

 

поширити новину: