Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На відміну від паспорта-книжечки, ID-картка є більш надійним документом, — Оксана Біліхіна (ФОТО, ВІДЕО)

На сьогоднішній день в Україні затверджений єдиний зразок паспорта. Це ID-картка — безконтактний електронний біометричний документ.

Вона посвідчує особу і громадянство України. Зареєстроване місце проживання необхідно підтверджувати відповідною довідкою, що видають у виконавчих органах місцевого самоврядування. ID-картка оформлюється при досягненні 14-річного віку, або ж у разі втрати, пошкодження паспорту чи зміни прізвища. При досягненні 25-ти чи 45-річного віку, якщо особа не звернулась у місячний термін до органу реєстрації для вклеювання фото, їй відразу оформлюють ID-картку.

Спеціалісти відзначають, що на відміну від паспорта книжечки, ID-картка, є надійним документом.

“Останнім часом виявляються масові підробки паспортів старого зразка — переклеюються фото, вириваються сторінки. Таким чином, він стає легким для підробки. ID-картка містить відбитки пальців, тому вважається надійним документом, який визнається усіма країнами”, — розповідає начальник відділу з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції УДМС України у Полтавській області Оксана Біліхіна.

Під час виборів Президента України на виборчих дільницях особа, яка має ID-картку, теж зможе повноцінно проголосувати.

“У зв’язку з проведенням виборів Президента України виникають питання про можливість проголосувати. Постановою №268 ЦВК затверджено, що і за паспортом-книжечкою, і за ID-карткою особа зможе проголосувати. Незалежно від того міститься в ID-картці інформація про місце проживання чи ні. Їй зобов’язані видати виборчий бюлетень”, — підкреслює Оксана Біліхіна.

ID-картку можна оформити у територіальному підрозділі за місцем проживання, попередньо зареєструвавшись в електронній черзі. Змінити ж картку можна в будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від місця проживання.

Нині з ID-карткою, навіть не маючи закордонного паспорту, можна виїхати до Туреччини та Грузії. Також спеціалісти попереджають випускників шкіл, які вже незабаром складатимуть ЗНО, про своєчасне оформлення ID-картки. Цей документ є необхідним для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Фахівці зазначають, що у батьківських і нотаріальних конторах вже поступово закуповують обладнання, яке зчитує інформацію з ID-карток. Така практика поширюватиметься і надалі. Таким чином, громадянам не потрібно буде мати з собою купу паперів.

поширити новину: