Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині започаткували “Літературний місток пам’яті”

За дослідженням відомого літературознаваця П.П.Ротача, Полтавщина дала Україні близько 1500 імен письменників та діячів, дотичних до літератури. З метою пошанування письменників-ювілярів Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти започаткував проект “Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект”,  присвячений творчості Олекси Коломійця, Панаса Мирного, Павла Загребельного, Остапа Вишні, Івана Котляревського.

Відкриття цього заходу відбулося в Лохвицькій гімназії №1, де пошанували Олексія Коломійця з нагоди 100-річчя з дня народження.

Відбулося засідання районної літературної студії “Зорецвіт”, на якому звучало слово письменника і про письменника. Цікавими були виступи Віри Мелешко, В. Божко.

Школярі Лохвицької гімназії №1 показали уривок із п’єси О. Коломійця “Фараони”. Майстерно виголосив монолог із п’єси “Завтра — Помпея” учень Токарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Володимир Пономаренко. Свою поетичну майстерність продемонстрували полтавські письменники Галина Вовченко, Беля В.М., а також учениця Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Катерина Абакумова.

З відеословом до учасників звернулася донька письменника Оксана Олексіївна Коломієць, яка розповіла про свого батька та подякувала за пам’ять про нього.

Начальники відділів освіти районної держадміністрації та міськради Яковенко Т.В. та Заїка Т.В. передали естафету Миргороду, де у травні вшановуватимуть Панаса Мирного з нагоди 170-річчя з дня народження.