Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині за два місяці кількість безробітних зменшилася на 4 тис. осіб

Про позитивні приклади і новації в роботі Полтавської обласної служби зайнятості говорили напередодні свята 8 Березня в Полтавському обласному центрі зайнятості під час наради-навчання директорів міськрайонних і районних підрозділів, керівників відділів обласного центру зайнятості.

Інформуючи про підсумки роботи обласної служби зайнятості за січень-лютий 2019 року, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва відзначила, що зберігається тенденція до зменшення безробітних на обліку. За два перших місяця року їх чисельність скоротилась на 4 тисячі осіб у порівнянні з таким же періодом 2018 року і становить 27,6 тисячі людей. За обсягом зареєстрованих безробітних наша область 5-та в Україні, повідомили на сайті установи.

– Кількість заявленої потреби в робочих місцях зросла на 2,6 тисячі вакансій і становить близько 15 тисяч, це 5 місце серед регіонів країни. Також зросла більш ніж удвічі, до 191 осіб, чисельність працевлаштованих безробітних з наданням роботодавцю компенсації витрат в розмірі єдиного внеску. Це також 5-те місце по Україні, – наголосила Катерина Клавдієва.

До професійного навчання в області залучили 3,4 тисячі безробітних – це 2-ге місце серед регіонів країни, в тому числі на базі Полтавського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості – 1,7 тисячі людей. Отримали ваучер для підвищення кваліфікації 18 осіб (це 4-й показник по державі).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили на 12,8% більше осіб – загалом 2,2 тисячі. Полтавщина тут стабільно в трійці лідерів: 3-тє місце по державі.

– Запровадження рекрутингового підходу сприяє підвищенню іміджу нашої служби: кількість роботодавців, які звернулись за сприянням в укомплектуванні вакансій зросла на 3,8 процента, до 3 тисяч, значно розширилася база вільних робочих місць і вакантних посад, яка у січні-лютому 2019 року налічувала понад 14,9 тисячі пропозицій працевлаштування. Тут маємо зростання на 21 відсоток, – наголосила керівник обласної служби зайнятості.

Учасники наради-навчання обговорили технологічні аспекти працевлаштування клієнтів служби зайнятості та укомплектування вакансій з використанням методів рекрутингу. Про це детально поінформувала начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Галина Поліцкова. Розглянули й інші поточні питання та намітили завдання для подальшої роботи.

Директори філій обласного центру зайнятості також взяли участь у тренінгу з відпрацювання нових підходів і навичок в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості і наданні соціальних послуг, зокрема, «приміряли» на себе ролі кар’єрних радників і реєстраторів та розбирали конкретні життєві ситуації з безробітними. Тренінг провела заступник директора – начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Тетяна Рибчановська.

Цікаво, що кількість осіб, яких забезпечили роботою за сприяння служби зайнятості, скоротилася за два місяці року на 11,3 відсотка і становить 5,2 тисячі громадян. Полтавщина за цим показником 7-ма у загальнодержавному рейтингу. Оперативно працевлаштовані (до надання статусу безробітного) більше 60 відсотків людей, які звернулися до служби зайнятості.

Рівень працевлаштування безробітних порівняно з січнем-лютим минулого року зріс із 6,6 до 7,2 відсотка.

поширити новину: