Майже чверть від загальної чисельності особового складу ЗС України складають жінки
Майже чверть від загальної чисельності особового складу ЗС України складають жінки (враховуючи як військовослужбовців, так і цивільних працівників ЗСУ).
Як передає “Новинарня“, про це на брифінгу в Міністерстві оборони України 6 березня повідомила головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки соціальної та гуманітарної політики МОУ Любов Гуменюк.
“Жінок, які проходять службу і працюють у Збройних силах України — 22,3% від загальної чисельності особового складу”, — зазначила вона.
Любов Гуменюк уточнила, що йдеться про понад 10% військовослужбовців-жінок та понад 12% цивільного персоналу.
Представниця гуманітарно-освітнього департаменту зазначила, що серед старшого офіцерського складу – 842 військовослужбовиці. Зокрема, близько 90 жінок мають військове звання “полковник”. Однак у ЗСУ й надалі немає жодної жінки-генерала.
За даними прес-служби МОУ, статус учасника бойових дій отримали понад 7 тисяч жінок—військовослужбовців та працівників Збройних сил України (не рахуючи інші силові структури).
За час проведення АТО/ООС на Сході України 166 жінок-військовослужбовців отримали державні нагороди, з них п’ять жінок, на жаль, посмертно, ідеться у звіті оборонного відомства.
За словами офіцера відділу міжнародного права Управління правового забезпечення Генштабу ЗСУ Інни Заворотько, наказ Міністерства оборони України № 627 “Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців”, який набув чинності у грудні 2018 року, дозволив жінкам розпочати військову службу на багатьох бойових посадах.
“Відтепер військовослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово- облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі і «бойових».Також військовослужбовці-жінки можуть призначатися на всі офіцерські посади, крім тих, на які розповсюджуються законодавчі обмеження з урахуванням можливих ризиків для їх здоров’я, зокрема репродуктивного”, — зазначила капітан юстиції Інна Заворотько.