Ви тут:
Суспільство Україна 

Майже чверть від загальної чисельності особового складу ЗС України складають жінки

Майже чверть від загальної чисельності особового складу ЗС України складають жінки (враховуючи як військовослужбовців, так і цивільних працівників ЗСУ).

Як передає “Новинарня“, про це на брифінгу в Міністерстві оборони України 6 березня повідомила головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки соціальної та гуманітарної політики МОУ Любов Гуменюк.

“Жінок, які проходять службу і працюють у Збройних силах України — 22,3% від загальної чисельності особового складу”, — зазначила вона.

Любов Гуменюк уточнила, що йдеться про понад 10% військовослужбовців-жінок та понад 12% цивільного персоналу.

Представниця гуманітарно-освітнього департаменту зазначила, що серед старшого офіцерського складу – 842 військовослужбовиці. Зокрема, близько 90 жінок мають військове звання “полковник”. Однак у ЗСУ й надалі немає жодної жінки-генерала.

За даними прес-служби МОУ, статус учасника бойових дій отримали понад 7 тисяч жінок—військовослужбовців та працівників Збройних сил України (не рахуючи інші силові структури).

За час проведення АТО/ООС на Сході України 166 жінок-військовослужбовців отримали державні нагороди, з них п’ять жінок, на жаль, посмертно, ідеться у звіті оборонного відомства.

За словами офіцера відділу міжнародного права Управління правового забезпечення Генштабу ЗСУ Інни Заворотько, наказ Міністерства оборони України № 627 “Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців”, який набув чинності у грудні 2018 року, дозволив жінкам розпочати військову службу на багатьох бойових посадах.

“Відтепер військовослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово- облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі і «бойових».Також військовослужбовці-жінки можуть призначатися на всі офіцерські посади, крім тих, на які розповсюджуються законодавчі обмеження з урахуванням можливих ризиків для їх здоров’я, зокрема репродуктивного”, — зазначила капітан юстиції Інна Заворотько.

Перейти до вмісту